23. října 2013 14:23 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Farma Bolka Polívky se vydražila za 15 milionů. Kupec? Neznámý

Farma Bolka Polívky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Farma Bolka Polívky | foto: MAFRA - Anna Vavríková

OLŠANY Areál bývalé farmy Bolka Polívky v Olšanech na Vyškovsku byl vydražen za vyvolávací cenu 15 milionů korun. Zájemci o areál byli dva, druhý však ani jednou nepřihodil. Kdo je novým majitelem, není jasné, protože jeho právní zástupce okamžitě odjel a řekl, že nemá oprávnění mluvit s médii.

Pohledávky za farmou přesahují 50 milionů korun. Uspokojeni tak budou zajištění věřitelé, jejichž pohledávky jsou zhruba čtyři miliony, zbytek si rozdělí nezajištění věřitelé.

Osudné dotace

Nový majitel získal restauraci, hotel, wellness centrum a některé přilehlé pozemky. Právě dostavba hotelu a stavba wellness centra se stala Polívkovi osudnou, protože nedokázal splatit dluhy stavebním firmám za provedenou práci.

Před rokem podala stavební firma Kaláb návrh na insolvenci a v dubnu poslal soud farmu do konkurzu.

Nový majitel získal kromě souboru nemovitého a movitého majetku také některé ochranné známky včetně názvu Manéž Bolka Polívky.

Pokud tak herec bude chtít i nadále toto označení pro populární a tradiční pořad používat, bude se muset s novým majitelem domluvit.

Na dražbu nedorazil například podnikatel Alexander Seidl, Polívkův přítel, který původně avizoval, že by měl o koupi zájem a po splacení dluhů by areál Polívkovi vrátil.

Nezájem zdůvodnil závazky, které vyplývaly z dotační smlouvy farmy s Regionální radou soudržnosti regionu Jihovýchod. Ta však byla k 18. říjnu zrušena. Seidl však už dříve koupil okolní pozemky včetně současné příjezdové cesty.

Lidovky.cz, ČTK