23. června 2015 12:12 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nejen ulice. Google nafotil do Street View Krkonoše a České Švýcarsko

Street View auto, které pořizuje fotografie pro službu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Street View auto, které pořizuje fotografie pro službu. | foto: Martin Prachař, Lidovky.cz

PRAHA Česká pobočka Google rozšířila službu Street View o panoramatické snímky Krkonošského národního parku, Karlova mostu, hradu Špilberk a Českého Švýcarska. Celkem pro letošní léto firma přidala 31 kolekcí včetně deseti interiérů.

Nejoblíbenější z míst v Česku je na Street View centrum Prahy. Na prvním místě v prohlížení uživateli z celého světa je Pražský hrad, následuje Český Krumlov a třetí je historické centrum hlavního města, zejména náplavky.

Pražský hrad je zároveň nejpopulárnější destinací, kam lidé prostřednictvím map Google plánují svou trasu. Následují Karlův most, Karlštejn, Staroměstské náměstí a ZOO Praha.

Mapy Google jsou nyní díky mobilním zařízením nejpoužívanější v historii. Celkem mají přes miliardu uživatelů. Street View je dostupné pro 66 zemí. V Česku Google Street View spustil v roce 2009.

Panoramatické snímky a 3D snímky nabízí na svých mapách i konkurenční Seznam.cz. Ten na svých mapách tento týden spustil plánovač výletů. Uživatel si tak na jeden klik vytvoří výletní okruh s místy, které stojí za to vidět. Výlet se po výběru startovací polohy na mapě vytvoří na jakémkoliv místě v České republice.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!