18. října 2012 8:31 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Konec Slamečky vyjde ČD Cargo draho. Má nárok na 5 milionů

Ministr dopravy Gustav Slamečka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr dopravy Gustav Slamečka. | foto: ČTK

PRAHA Po roce a půl od odchodu někdejšího ombudsmana Českých drah Petra Fejka s devítiměsíčním platem vychází podle znovu najevo, že dráhy své nejvyšší manažery zajišťují bez ohledu na to, jakých výsledků dosáhnou. Státní nákladní dopravce ČD Cargo bude muset svému bývalému šéfovi Gustavu Slamečkovi, který na svou funkci rezignoval po tlaku odborů i vedení drah, vyplatit zhruba pět milionů korun.

Píše to čtvrteční Mladá fronta Dnes. Slamečka sice odešel bez odstupného, podle smlouvy má ale nárok na konkurenční doložku v podobě 12 měsíčních platů, píše deník a dodává, že podle jeho informací se Slamečkův měsíční plat pohyboval kolem 400.000 Kč.

ČTĚTE TAKÉ:

Během dvou a půl roku se v čele ČD Cargo vyměnili tři šéfové, každý odešel s podobnou konkurenční doložkou. Dráhy doložku vysvětlují obavami, aby manažeři nevynesli ven citlivé informace.

Slamečka na svou funkci rezignoval počátkem října v souvislosti se zhoršujícími se výsledky hospodaření firmy. Výhled, který vedení společnosti představilo koncem září, předpokládá prohloubení ztráty za letošní rok na 233 milionů korun z loňské ztráty zhruba 60 milionů.

Lidovky.cz, ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz