Pátek 5. března 2021svátek má Kazimír 3 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Hilton chystá expanzi, nové hotely otevře i v Česku

Pražský hotel Hilton v Karlíně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražský hotel Hilton v Karlíně | foto:  František Vlček, MAFRA

Praha Řetězec plánuje v Česku otevřít nový hotel i přivést další značky. V rozhovoru pro magazín Index LN to říká prezident Hiltonu pro Evropu Simon Vincent.

Světoznámý hotelový řetězec Hilton chce expandovat v Česku. Ke dvěma současným pražským hotelům Hilton by měl časem přibýt další. „Praha je unikátní město, jedno z nejvíce navštěvovaných míst na světě, které nemůžete ničím nahradit.

V současnosti je na cestovatelském portálu TripAdisor na pátém místě v žebříčku nejpopulárnějších měst. Je tak například před New Yorkem nebo Londýnem,“ říká prezident společnosti pro Evropu, Střední východ a Afriku Simon Vincent.

Hilton Worldwide se ale nechce omezit jen na Prahu, expandovat hodlá i do jiných českých měst, v nichž zamýšlí představit některé ze svých dalších značek.

„Provozujeme celosvětově více hotelových značek a některé bychom do Česka rádi přivedli. Určitě Hampton by Hilton a Hilton Garden Inn, které cílí na střední klientelu. Myslím, že v řadě měst v ostatních regionech Česka je pro nové hotely mnoho příležitostí. Viděli jsme to v Německu nebo Turecku, kde měl tento druh hotelů v menších regionálních městech úspěch,“ říká Vincent.

Opatrní zákazníci

Česko je podle něj pro Hilton Worldwide jednou z nejperspektivnějších a také nejrychleji rostoucích zemí. Praha v posledních měsících částečně vydělala i na geopolitických a sociálních problémech, které sužují jiné části Evropy, Afriky či Středního východu.

„Pražský Hilton je obrovský konferenční hotel a loni jsme viděli, že počet akcí, které se v něm konaly, výrazně narostl,“ říká Vincent.

Migrační krize podle něj přispěla k tomu, že zákazníci jsou opatrnější a problematickým oblastem se vyhýbají. „Podle prvních ukazatelů jsme měli silný rok 2015, a to především díky západní a jižní Evropě. Zdá se, že zákazníci jsou opatrní, pokud jde o některé méně stabilní oblasti, které se nejen v souvislosti s uprchlickou krizí potýkají s těžkostmi. Ale to pomine. Jestli pro hotelový byznys něco platí, pak to, že je velmi odolný,“ tvrdí Vincent.

O jeho optimismu do budoucnosti hovoří i to, že ke čtyřem stovkám fungujících hotelů řetězce Hilton Worldwide v Evropě, Africe a na Středním východě by v následujících letech mělo přibýt na 250 hotelů. „Tahle oblast má obrovskou perspektivu. Na rozvíjejících se trzích je obrovská poptávka po kvalitních mezinárodních hotelech. Praha a celá Česká republika jsou toho dobrým příkladem,“ říká Vincent.

Stavebnicový hotel

Výjimečně atraktivní je ale i africký kontinent, kde Hilton provozuje na 37 hotelů a dalších více než 40 plánuje otevřít. Aby se přitom Hilton vyhnul některým logistickým problémům v Africe, vyvinul takzvaný stavebnicový hotel.

„Máme stavebnicový pokoj a chodby, které jsou vyrobeny v čínské továrně, uloženy do kontejneru, odvezeny na lodi do Afriky a tam zkompletovány. Všechno, co musí stavebník v Africe udělat, je postavit základy a první patro a na to pak naskládat pokoje a chodby,“ vysvětluje Vincent.

Nové číslo magazínu Index vychází 7. března v Lidových novinách

Rozhovor se Simonem Vincentem čtěte v magazínu Index LN v pondělí 7. března v Lidových novinách.

TEST olejů: nejhorší je kokosový, zdravější je i sádlo

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na smažení a fritování, do salátů, omáček i dresinků... Do velkého srovnání olejů a tuků jsme vybrali dvacet výrobků....

Život s Ester. Není úplně málo komplikovaná, přiznává trenér Bank

Trenér Tomáš Bank má velký podíl na lyžařských úspěších Ester Ledecké. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je to už pět let, co od svého bratra Ondřeje přesedlal jako trenér k Ester Ledecké. Dovedl ji k olympijskému zlatu v...

Expremiér Sobotka se vrátil do pražských Stodůlek. Pořídil si byt v paneláku

Bohuslav Sobotka před svým bytem. (12. ledna 2021) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Expremiér Bohuslav Sobotka se v tichosti vrátil z Moravy, kam se uchýlil po odchodu z politiky, do Prahy. Jak zjistila...