Neděle 20. září 2020svátek má Oleg 22 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Hotelová skupina Hilton se kvůli koronaviru propadla do ztráty, situace se ale prý zlepšuje

Pražský hotel Hilton v Karlíně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražský hotel Hilton v Karlíně | foto: MAFRA

New York Americký provozovatel hotelů Hilton Worldwide Holdings se ve druhém čtvrtletí propadl do ztráty 430 milionů USD (9,5 miliardy korun), zatímco před rokem hospodařil s čistým ziskem 260 milionů USD. Pandemie nemoci covid-19 totiž prakticky zastavila cestování, a snížila tak i poptávku po hotelovém ubytování. Obsazenost se ale začala ve druhém čtvrtletí zlepšovat díky zmírňování koronavirových omezení, uvedla dnes firma.

Očištěná ztráta na akcii ve čtvrtletí činila 61 centů, zatímco analytici čekali ztrátu 31 centů na akcii. Výnosy klesly o 77 procent na 564 milionu USD (12,5 miliardy korun).

Tržby za disponibilní pokoj, což je měřítko zdraví hotelového odvětví, se propadly o 81 procent. Průměrná obsazenost hotelů se pak meziročně snížila o 56,1 procentního bodu na 22,3 procenta. Z toho v Asii obsazenost činila 29 procent, ve Spojených státech 24 procenta, ale v Evropě pouze sedm procent.

Hilton nicméně upozornil, že tržby za pokoj i obsazenost se od dubna každým měsícem zvyšují. V USA se mezi dubem a červnem obsazenost zvýšila o 20 procentních bodů a v Asii o 15 procentních bodů.

Hotelový sektor patří mezi odvětví nejvíce zasažená koronavirovou krizí. Hilton v červnu oznámil, že propustí zhruba 2100 lidí, což představuje asi 22 procent celkové pracovní síly, připomíná agentura AP.

Pod skupinu Hilton spadá celkem 18 značek. Kromě hotelů stejného názvu provozuje i hotely pod značkami Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, DoubleTree, Embassy Suites Hotels, Hampton Inn & Suites či Homewood Suites by Hilton. Celkem má ve 118 zemích světa více než 6100 hotelů.

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

Molekulární biolog Petr Ryšávka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....