Pondělí 28. září 2020Den české státnosti 4 °C občasný déšť Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Hušák přihrál klíčové experty Sazky Fortuně

Generální ředitel Sazky Aleš Hušák a předseda ČSTV Pavel Kořan na jednání senátního podvýboru  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Generální ředitel Sazky Aleš Hušák a předseda ČSTV Pavel Kořan na jednání senátního podvýboru | foto: ČTK

PRAHA Aleš Hušak na poslední chvíli zrušil klíčovým zaměstnancům konkurenční doložky a nechal je odejít ze Sazky na dohodu, tak aby mohli zaujmout klíčové pracovní pozice v konkurenční loterijní společnosti Fortuna.

Informoval o tom insolvenční správce Sazky Josef Cupka s tím, že tato podezření potvrdily výsledky analýz specialistů z oblasti personalistiky a financí..

Sazka zaplatí pokutu

Ministerstvo financí dnes zastavilo správní řízení, v rámci kterého hrozilo  Sazce odnětí povolení k provozování číselných loterií, kurzových sázek, internetových kurzových sázek a videoloterijních terminálů.

Sazka totiž uhradila téměř 67 milionů korun, které státu dlužila na správních poplatcích. Za opožděnou platbu ale dostane od finančního úřadu pokutu.

"Doposud měl správce jen důvodné podezření, analýzy personalistů jej však potvrdily," uvedla Cupkova mluvčí Lenka Tichá. Kromě středního managementu jde v několika případech také o klíčové managery např. z oblasti IT, či šéfku právního oddělení.

" Některým z nich stihla společnost ještě během jara, ale i v květnu těsně před odchodem vyplatit tučné odměny. Hušák tím sice neohrozil fungování Sazky, vyrazně ale tímto krokem usnadnil konkurenci vstup na loterijní trh," uvedla mluvčí.

Ze Sazky odešlo ke konci května 22 lidí, nabídku konkurence podle dostupných informací využilo 18 bývalých zaměstnanců Sazky, které stihl Aleš Hušák včas uvolnit, většinu z nich až poté co byl vyhlášen konkurz na společnost.

Milionové odměny na poslední chvíli
Nyní již bývalý šéf loterijní společnosti Sazka Aleš Hušák rozdával ještě květnu, kdy byla firma už v úpadku, svým spolupracovníkům milionové odměny. Například finanční ředitel Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV) Michal Krejcar dostal 6. května osm milionů korun za zásluhy při stavbě víceúčelové O2 areny.

Píšou o tom Hospodářské noviny (HN). Krejcar stihl z odměny získat 1,9 milionu korun, vyplacení zbytku odměny zarazil insolvenční správce Sazky Josef Cupka. "Jde o důvěrný vztah zaměstnance a zaměstnavatele," řekl deníku Hušák. Krejcar pracoval kromě ČSTV také pro Sazku jako šéf majetkového odboru a to za téměř 150.000 korun měsíčně.

Vše o kauze Sazka

Podle HN je Krejcar dlouholetým spolupracovníkem Hušáka a stále mu zajišťuje kontrolu nad tokem peněz do ČSTV a tím pádem i loajalitu sportovních funkcionářů. Stál v čele společnosti Bestsport, která je provozovatelem O2 areny. Dále zastupuje Sazku ve třech dceřiných firmách a sedí v dozorčí radě Skiareálu Harrachov. V Sazce i ČSTV vystřídal loni Jana Prádlera, který se s Hušákem dostal do konfliktu.

Čtěte více:

Deník píše, že Hušák akcionáře Sazky zavazoval různě. Sportovci měli dostávat posty v dceřiných firmách loterijní společnosti, některým pomohl v kariéře, zajistil lukrativní obchody nebo jim ukázal svět luxusních kasin v Macau, Singapuru či Las Vegas.

Sazka se do insolvence a následně do konkurzu dostala kvůli problémům se splácením výstavby pražské haly O2 arena. Jejími akcionáři jsou občanská sdružení působící v tělovýchově a sportu. Hušák dostal výpověď z pracovního poměru ve čtvrtek.

,

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

KFC v Číně. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

KFC v Číně. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

KFC v Číně. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Charitativní akce: Praním prádla svých ratolestí pomůžete maminkám v azylových domech
Charitativní akce: Praním prádla svých ratolestí pomůžete maminkám v azylových domech

Do 30. 9. 2020 z každého zakoupeného produktu Lovela Baby půjdou 3 Kč na pomoc azylových domů Armády spásy.