14. června 2012 10:51 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Britský řetězec Iceland expanduje do Česka. Chce otevřít 200 prodejen

Britský obchodní řetězec Iceland expanduje do České republiky, kde plánuje vybudovat síť 200 prodejen s mraženými potravinami. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britský obchodní řetězec Iceland expanduje do České republiky, kde plánuje vybudovat síť 200 prodejen s mraženými potravinami. | foto: www.foodnet.ltd.uk

PRAHA Britský obchodní řetězec Iceland expanduje do České republiky, kde plánuje vybudovat síť 200 prodejen s mraženými potravinami. První obchod Iceland otevřel v Plzni a v následujících měsících se zaměří na Prahu.

Iceland připravuje i vstup na slovenský, polský a maďarský trh. Informaci ve čtvrtek zveřejnil specializovaný portál FranchisingINFO.cz.

"V Česku chceme 200 prodejen a na Slovensku by mělo stát 100 obchodů," uvedl výkonný ředitel Iceland ČR Jan Jakubec, podle kterého v Praze společnost Iceland do konce letošního roku plánuje zprovoznit pět prodejen.

Iceland jako významný hráč na britském trhu
"Sklady a kanceláře máme vybudované v Plzni. Vedle Prahy se proto rozhlížíme po městech jako Kladno, Mladá Boleslav nebo Liberec. Morava bude následovat později," dodal.

ČTĚTE TAKÉ

Obchody chce Iceland otevírat také v Maďarsku a Polsku. Ve Velké Británii patří společnost Iceland s 750 prodejnami nabízejícími mražené potraviny k významným hráčům a s tržním podílem 1,9 procenta se řadí do první desítky největších obchodních řetězců.

"Jeho pozice nejspíš bude sílit. Firma totiž prošla vlastnickou změnou.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Islandská banka Landsbanki, která ve firmě držela 67procentní podíl, totiž prodala všechny své akcie společnosti Oswestry Acquico, která patří ke světovým lídrům v distribuci mražených potravin," upozornil FranchisingINFO.cz.

Lidovky.cz, ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz