13. dubna 2015 12:23 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Milion objednávek za den. Chytré hodinky od Applu jsou hitem

Hodinky jsou vybaveny i senzorem na měření tepové frekvence. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hodinky jsou vybaveny i senzorem na měření tepové frekvence. | foto: Reuters

CUPERTINO Americká společnost Apple získala ve Spojených státech za jediný den téměř milion objednávek na své chytré hodinky Apple Watch. Odhaduje to výzkumná společnost Slice Intelligence.

Apple začal v USA přijímat předběžné objednávky na nové hodinky v pátek.

Podle odhadu Slice Intelligence si Apple Watch za první den objednalo zhruba 957 tisíc lidí. Hodinky po spárování s telefonem iPhone umožňují uživatelům například kontrolovat internetovou poštu, poslouchat hudbu či telefonovat.

Apple vkládá do nových hodinek velké naděje a věří, že se stanou hitem. Firma hodlá prodej oficiálně spustit 24. dubna v obchodech v USA, Číně, Japonsku, Británii, Austrálii, Kanadě, Hongkongu, Německu a Francii. 

Cena hodinek začíná na 349 dolarech (zhruba devět tisíc korun), zájemci o luxusní verzi „Edition“ si však musejí připravit nejméně deset tisíc dolarů (260 tisíc korun).

Dlouho očekávané chytré hodinky od Applu jdou konečně do prodeje.
Dlouho očekávané chytré hodinky od Applu jdou konečně do prodeje.

Apple Watch jsou prvním produktem nové kategorie, který firma vytvořila pod vedením generálního ředitele Tima Cooka. Ten v roce 2011 nahradil v čele podniku legendárního Steva Jobse, který brzy poté zemřel na rakovinu.

Odhady prodeje hodinek Apple Watch na letošní rok se však liší. Finanční společnost Piper Jaffray očekává prodej osmi milionů kusů, společnost Global Securities Research až 40 milionů kusů. 

Analytici se však shodují, že zájem o hodinky od Applu bude vyšší než o konkurenční produkty firem Samsung, Sony a Fitbit.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz