26. října 2012 14:10, aktualizováno  16:02 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Jednoho z šéfů gigantu ExxonMobil zastřelili za bílého dne v Bruselu

Zbraň | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zbraň | foto: Shutterstock

BRUSEL Největší ropná firma světa ExxonMobil přišla o jednoho ze svých čelných představitelů. Brita Nicholase Mockforda zastřelili neznámí útočníci na předměstí Bruselu na ulici před zraky jeho manželky.

O život přišel již 14. října, chvíli poté, co odešel z italské restaurace v Neder-over-Heembeek. Podle kusých dostupných informací Mockford s manželkou šli po ulici k autu, když se dva muži pokusili ženě ukrást kabelku. Mockforda, otce tří dětí, pak útočníci zasáhli čtyřmi výstřely. Muž zemřel na místě.

Italská restaurace Da Marcello, před kterou byl 14. října zastřelen manažer ExxonMobil Nicholas Mockford.

Italská restaurace Da Marcello, před kterou byl Mockford zastřelen.

Ředitelství ExxonMobil v Bruselu.

Ředitelství ExxonMobil v Bruselu.

Belgické úřady na celý případ uvalily přísné informační embargo, což se podle nich v podobných případech běžně děje. Mluvčí nadnárodního kolosu prohlásil, že firma je tragickou smrtí jednoho ze svých šéfů šokována.

Místo, kde byl Mockford zastřelen (modrá). Sídlo ExxonMobil v Bruselu (červená)

Místo, kde byl Mockford zastřelen (modrá). Sídlo ExxonMobil v Bruselu (červená)

Okrádání lidí na ulicích je v některých částech Bruselu a jeho předměstí poměrně rozšířené, přičemž někteří místní politici za tím kromě jiného vidí i vliv přistěhovalců. K podobným tragickým případům ale dochází spíše výjimečně.

Před časem se případy krádeží "za bílého dne" objevily i v okolí hlavních institucí unie a mezi pracovníky evropských úřadů pak kolovaly e-maily varující před tímto nebezpečím.

Lidovky.cz, ČTK

Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?
Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?

Mezi nejčastější psychické onemocnění u dětí patří úzkost. Pokud se neléčí, může se rozvinout v depresi. Na tuto problematiku reaguje ministerstvo školství novinkou, která by se měla objevit ve školních osnovách.

Najdete na Lidovky.cz