23. března 2012 16:08 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

KIT digital opustilo vedení. Akcie spadly o pětinu

Recese | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Recese | foto: Shutterstock

PRAHA Akcie technologické společnosti KIT digital na pražské burze propadly o více než 26 procent až na 115 korun a odpoledne s nimi bylo na čtvrt hodiny dočasně pozastaveno obchodování.

Podle serveru Patria online reagovaly cenné papíry KIT digital na zprávu, že představenstvo firmy opouští čtveřice ředitelů.

Předseda výboru pro kompenzace a člen výboru pro fúze a akvizice společnosti Santo Politi podle prohlášení KIT digital opustil představenstvo firmy 18. března kvůli neshodám s dalšími členy ohledně "aktivit společnosti, politiky a managementu", uvedl Patria online.

Ke čtvrtečnímu datu potom na své funkce rezignovali Gavin Campion, Robin Smyth a Christopher Williams. Tato trojice prý však zůstává ve svých vedoucích pozicích ve firmě a jejich odchod je podle zprávy KIT digital součástí dříve oznámeného plánu nahradit část představenstva nezávislými členy.

Zpráva společnosti pro americkou komisi cenných papírů SEC vyšla ještě před otevřením primárního trhu KIT digital na Wall Street. Krátce po otevření trhu pak firma vydala zprávu, že se Kaleil Isaza Tuzman stane předsedou představenstva na plný úvazek a již nebude generálním ředitelem společnosti, tím se podle serveru prozatím stane Barak Bar-Cohen.

V Praze akcie následně oslabily o více než 20 procent, proto s nimi burza v 15:01 na čtvrt hodiny přerušila obchodování.

KIT digital

KIT digital je předním světovým poskytovatelem řešení pro správu videí prostřednictvím protokolu IP a má zákazníky ve více než 50 zemích světa. Podnik má své hlavní pobočky v Praze a New Yorku. Firmě loni klesla ztráta na 25 milionů dolarů (tedy asi 470 milionů Kč) z předchozích 35 milionů USD. Tržby jí vzrostly o 102 procent na 215 milionů dolarů (asi čtyři miliardy Kč).

Lidovky.cz, ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?