23. července 2014 13:43 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Končí první šéf Aeroholdingu Dvořák. Rezignoval i zbytek starého vedení

Předseda představenstva Českého Aeroholdingu Miroslav Dvořák 23. července... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda představenstva Českého Aeroholdingu Miroslav Dvořák 23. července... | foto: ČTK

Spojil České aerolinie a Letiště Praha do jednoho holdingu. Po třech letech v jeho čele Miroslav Dvořák končí. Na dnešním zasedání představenstva Českého Aeroholdingu oznámil, že rezignuje na funkci předsedy a zároveň, že opustí post šéfa dozorčí rady v Českých aeroliniích.

Spolu s ním se rozhodl z vedení aeroholdingu i dozorčí rady ČSA odejít i Petr Vlasák. Spolu s Dvořákem byl v pětičlenném vedení státního holdingu posledním, koho nevyměnilo ministerstvo financí vedené Andrejem Babišem při překvapivé výměně vedení firmy v půli června. Tehdy do čela podniku vynesl vicepremiér Babiš Václava Řehoře, který se ujal šéfování aeroholdingu. Spolu s ním v červnu nastoupila také bývalá auditorka PwC Zuzana Tairová, nová místopředsedkyně představenstva, a Petr Pavelec, právník z kanceláře White & Case.

Nově zvoleným členem představenstva je pak po dnešku šéf dceřiné firmy aeroholdingu Czech Airlines Handling Pavel Haleš.

K odchodu Dvořáka došlo pouhý den poté, co se Babiš sešel se zástupci Korean Air, které mají v ČSA 44procentní podíl a akcionářská smlouva jim zajišťuje, že s nimi ministerstvo financí má konzultovat změny i v představenstvu mateřského aeroholdingu. "Na schůzce jsme si vysvětlovali naše vzájemné názory na společnou snahu, jejímž cílem je dostat ČSA z problémů, do nichž se dostaly mimo jiné kvůli předraženým nákupům nových airbusů v éře někdejšího generálního ředitele Jaroslava Tvrdíka. Změny v představenstvu aeroholdingu pak zástupci Korean Air vzali na vědomí," uvedl ministr Andrej Babiš.

V nejbližší době pak dojde k další úpravě akcionářské struktury v ČSA, kdy se 34procentním vlastníkem stane převážně charterový dopravce Travel Service a státní aeroholding tak zůstane s pětinovým podílem jen menšinovým spoluvlastníkem.

ajuAdam Junek

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz