6. září 2016 13:46 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Konec nadvlády ČSOB. Nejlepší bankou roku je Raiffeinsenbank

Raiffeisen Bank. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Raiffeisen Bank. | foto: Shutterstock

PRAHA Raiffeisenbank se stala Nejlepší bankou roku 2016, loni byla třetí. Životnímu pojištění kraluje Česká pojišťovna, neživotnímu Kooperativa pojišťovna. O vítězích výzkumu, který zpracovává agentura Datank, rozhodly stovky kritérií z pohledu klienta a téměř 30 ekonomických ukazatelů. Vyhlašovatelem soutěže jsou Hospodářské noviny.

Raiffeisenbank dosáhla vítězství především díky nadprůměrnému hodnocení v obou hlavních oblastech, tedy jak z pohledu klienta, tak akcionáře. V hospodaření se dokázala s jedinou výjimkou zlepšit ve všech sledovaných ukazatelích a posunem z bronzové příčky na nejvyšší přerušila čtyřletou nadvládu ČSOB a Komerční banky, které skončily na druhém a třetím místě.

Raiffeisenbank také obhájila vítězství v kategorii Klientsky nejpřívětivější banka. Proti loňskému roku se zlepšila ve čtyřech ze sedmi hodnocených oblastí.

K prvnímu místu v kategorii Nejlepší neživotní pojišťovna 2016 přispělo Kooperativě nejen nejlepší hodnocení z pohledu klienta, ale také ekonomické zdraví. Pojišťovna má nejnižší poměr provozních nákladů a předepsaného pojistného. Mezi hodnocenými institucemi vede i v meziročním zvýšení tržního podílu. Získala rovněž titul Klientsky nejpřívětivější neživotní pojišťovna 2016.

Titul Nejlepší životní pojišťovna 2016 získala Česká pojišťovna, která se dokázala ve většině sledovaných ukazatelů zlepšit a poskočit tak z druhého na první místo. ČP tradičně boduje v dostupnosti a nabídce služeb. Vedle toho v ekonomických kritériích vyniká v solventnosti.

Klientsky nejpřívětivější životní pojišťovnou 2016 se stala Generali. Pomohly jí k tomu především nejlepší ceny životního pojištění a dostupnost produktové nabídky.

„Finanční ústavy jsou hodnoceny z pohledu klienta i akcionáře. Sledujeme cenové parametry, šíři produktové nabídky, dostupnost, e-mailovou a telefonickou komunikaci, celkový přístup ke klientovi a v neposlední řadě také hospodářské výsledky, které dokládají finanční stabilitu společnosti,“ uvedla Gabriela Šamanová z Datanku.

Samostatné inovátorské kategorie jsou jedinými kategoriemi výzkumu, kde nerozhodují data, ale o nejlepších novinkách finančních institucí rozhoduje veřejnost v on-line hlasování. V kategorii Bankovní inovátor 2016 zvítězila ČSOB s produktem COOL Karta. Pojišťovacím inovátorem 2016 se pak stala Allianz pojišťovn s produktem Životní pojištění Rytmus risk.

VÝSLEDKY:

Nejlepší banka 2016: 1. Raiffeisenbank 2. ČSOB 3. Komerční banka

Nejlepší životní pojišťovna 2016: 1. Česká pojišťovna 2. Generali 3. ČSOB Pojišťovna

Nejlepší neživotní pojišťovna 2016: 1. Kooperativa 2. Česká pojišťovna 3. Česká podnikatelská pojišťovna

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!