22. června 2009 11:49 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Korejci chtějí koupit českou společnost Škoda Power

Turbína (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Turbína (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

SOUL Jihokorejská společnost Doosan Group plánuje koupit českého výrobce turbín Škoda Power. Jak dnes uvedl mluvčí korejské firmy, hodnota transakce by se měla pohybovat kolem 800 miliard wonů (zhruba 12 miliard Kč).

"Naše skupina o takovouto dohodu usiluje, podrobnosti však teprve budou stanoveny," uvedl mluvčí. Doosan Group se soustředí především na těžké strojírenství, píše agentura Reuters.

Investiční skupina Appian Group v dubnu ocenila hodnotu společnosti Škoda Power na částku v rozmezí 500 až 600 milionů eur (13 až 16,5 miliardy korun). Podle deníku E15 se Appian pokouší Škodu Power od loňského podzimu prodat.

Škoda Power je předním světovým výrobcem turbín. V minulém roce zvýšila své tržby o třetinu na více než 5,6 miliardy korun. Letos plánuje podnik, který polovinu produkce exportuje, utržit 6,5 miliardy Kč. Společnost je jednou z divizí skupiny Škoda Holding, jejíž stoprocentní podíl koupil Appian Group v lednu 2003 za 800 milionů korun. Investiční skupina Appian je registrovaná v Londýně a ve Švýcarsku. Zastupují ji Čechošvýcar Jiří Diviš a kybernetik Marek Čmejla.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz