5. února 2009 20:22 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

LN: Krize dolehla i na zdravotní pojišťovny

Pojišťovna - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pojišťovna - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

PRAHA Ekonomická krize nikoho nešetří a neopomíjí ani zdravotní pojišťovny. Ty už za leden hlásí rekordní propady ve výběru pojistného. Pojišťovny odhadují, že za letošní rok vyberou až o dvanáct miliard méně než loni.

Narůstající insolventnost firem, nevyhnutelné krachy u některých z nich a také rostoucí nezaměstnanost, to všechno je výsledek ekonomické krize, který negativně začíná doléhat také na zdravotní pojišťovny. Ten se plně projevuje i v klesajícím objemu výběru zdravotního pojištění.

„Za měsíc leden jsme již zaznamenali prudký propad pojistného v celé České republice. Proti našim původním předpokladům jsme vybrali o téměř dvacet procent méně. Proti lednu 2008 je objem pojistného nižší asi o patnáct procent,“ potvrdil Ladislav Friedrich, generální ředitel Oborové zdravotní pojišťovny.

Friedrich za celý segment zdravotního pojištění odhaduje letošní celoroční propad ve výběru  osm až dvanáct miliard korun.

Další podrobnosti
o propadu výběru pojistného
si přečtěte v pátečním vydání deníku