16. září 2010 10:57 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Logistický dravec CS Cargo zamíří na pražskou i londýnskou burzu

Budova Burzy cenných papírů Praha. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budova Burzy cenných papírů Praha. | foto: ČTK

PRAHA Jasné kontury dostala expanze společnosti CS Cargo, jedné z největších středoevropských logistických firem, stejně jako emise jejích akcií na pražské a londýnské burze.

Tuzemský dravec, který za uplynulé tři roky pohltil pět významných logistických firem regionu, uplynulý týden najal londýnskou pobočku investiční banky J. P. Morgan. Ta má za úkol zprostředkovat pro CS Cargo úvěr na dvě významné akvizice velkých evropských přepravních firem, které chce firma pohltit do konce roku.

Poté uvedou současní vlastníci firmy Marek Lehečka a Petr Zvěřinský, z nichž každému patří polovina, její významnou část na kapitálový trh. Jejich současný plán počítá s tím, že k úpisu akcií dojde po zveřejnění výsledků hospodaření za první pololetí příštího roku - tedy v druhém pololetí 2011. To už budou všechny získané firmy součástí nově vznikajícího CS Cargo Group. Realizovat emisi by měla pomoci opět londýnská J. P. Morgan. Vyplývá to z informací, které LN získaly od důvěryhodného zdroje z trhu.

Další podrobnosti o expanzi CS Cargo a jejím vstupu na burzu najdete v dnešním vydání deníku

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!