13. prosince 2012 11:02 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Mapy od Apple skončily debaklem, do iPhonů se vrací Google

Nepovedené mapy společnosti Apple | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nepovedené mapy společnosti Apple | foto: Reprofoto

SAN FRANCISCO Necelé tři měsíce poté, co Apple vyřadil mapovou aplikaci svého největšího rivala Google z telefonů iPhone, se nejoblíbenější internetový systém map do těchto chytrých telefonů vrací. Uvedení služby, kterou chtěl Apple populární Google Maps nahradit, totiž skončilo fiaskem.

Válku největšímu konkurentovi vyhlásil před lety bývalý šéf Apple Steve Jobs. Aplikace Google Maps byla přitom předinstalovaná na všech iPhonech už od roku 2007.

Když se ale před čtvrt rokem Apple konečně nenáviděné služby ve svých mobilech zbavil, nedokázal před rozladěnými zákazníky obhájit vlastní aplikaci Maps, která se stala terčem kanonády stížností a vtipů.

Nová služba totiž nabízela do očí bijící geografické chyby a postrádala některé oblíbené funkce.

ČTĚTE TAKÉ:

Nakonec Apple ustoupil a povolil svému rivalovi opět mapovou a navigační aplikaci nabízet. A Google Maps se mezitím ještě vylepšily.

Google je největším internetovým vyhledávačem na světě. Je rovněž autorem populárního operačního systému Android pro chytré mobilní telefony, který konkuruje systému firmy Apple.

mevMartin Nevyhoštěný

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.