19. května 2012 14:17 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Volání z dovolené se prodraží, zahraniční SIM ušetří peníze

Volání na dovolené - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Volání na dovolené - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Když se čtyřicetiletá Lenka Moudrá z Brna vrátila loni v létě z Chorvatska, čekalo na ni doma nepříjemné překvapení - několikatisícová faktura za mobil.

Podobné částky za volání z dovolené musí platit desítky tisíc Čechů, kteří chtějí být i na dovolené ve spojení s rodinou či přáteli. Kdyby si ale koupili SIM kartu zahraničního operátora, výrazně by ušetřili. Pro většinu lidí je totiž zatím volání ze zahraničí stále drahé, a to i přesto, že tuzemští operátoři přicházejí každou chvíli s výhodnými balíčky, které ho mají zlevnit.

Kolik stojí volání z ciziny?

Ceny za volání z ciziny

 

Často až stovky korun ale mohou čeští zákazníci ušetřit na volání z ciziny, pokud si koupí SIM kartu tamějšího mobilního operátora. Ještě větší rozdíl je pak v cenách za data v chytrém mobilním telefonu. Tam je zahraniční operátor ještě mnohem výhodnější a internet do mobilu nabízí často několikanásobně levněji.

ČTĚTE TAKÉ:


Většina zahraničních operátorů z oblíbených dovolenkových míst, jako je Chorvatsko, Bulharsko nebo třeba Španělsko, totiž nabízí speciální SIM kary pro turisty. Ty jsou přednabité kreditem a cena volání je obvykle nižší než tuzemský roaming.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!