24. října 2016 17:32 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Akvizice za 99 miliard. Největší diskontní makléř v USA TD Ameritrade kupuje konkurenta

TD Ameritrade (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy TD Ameritrade (ilustrační foto) | foto: Brendan McDermidReuters

NEW YORK Největší americký diskontní makléř TD Ameritrade kupuje s pomocí partnerské kanadské banky Toronto-Dominion Bank svého hlavního konkurenta Scottrade Financial Services za čtyři miliardy dolarů (99 miliard Kč). Sdělily to v pondělí obě spojující se firmy. Diskontní makléřské firmy se spojují, aby se dokázaly vyrovnat se slabými objemy obchodů a pomalým růstem výnosů v oboru, kde vládne ostrá konkurence, uvedla agentura Reuters.

TD Ameritrade, která poskytuje služby zhruba šesti milionům klientů, koupí makléřskou divizi Scottrade za 2,7 miliardy USD. Toronto-Dominion Bank, která je největším akcionářem TD se 42 procenty akcií, v rámci transakce převezme bankovní divizi Scottrade Bank za 1,3 miliardy USD.

TD Ameritrade uvedla, že spojení přinese roční úspory 450 milionů dolarů a více než 300 milionů USD prostřednictvím „dodatečných dlouhodobých příležitostí“. Firmy očekávají uzavření transakce do září příštího roku.

Další diskontní makléřská firma E*Trade Financial Corp v červenci oznámila, že kupuje internetového makléře OptionsHouse za 725 milionů USD.

ČTK

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?