1. května 2017 18:23 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nevkus, nebo styl? Za ,zablácené’ kalhoty zaplatíte přes deset tisíc

Zablácené kalhoty. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zablácené kalhoty. | foto: Nordstrom

NEW YORK/PRAHA Období módy roztrhaných kalhot je, zdá se, na ústupu. Americká značka PRPS přišla s novinkou, kterou jsou špinavé džíny. Není to však levná záležitost, zaplatíte za ně až 425 dolarů (přes 11 000 korun). O tom, že „bláto je nová černá“, však zdaleka nejsou všichni přesvědčeni. Na sociálních sítích se firma stala terčem posměchu.

Džínové kalhoty značky PRPS, které nabízí americký obchodní řetězec Nordstrom, na sobě mají skvrny od bláta a jsou nabízeny v několika barevných variantách. Nový módní výstřelek má být pro „Američany, kteří se nebojí ušpinit“ a zákazníci za něj zaplatí několik stovek dolarů.

Většina zákazníků však nadšení pro tento produkt nesdílí. Na sociálních sítích se stala značka terčem kritiky a posměchu. „Budete prodávat i kalhoty s koňským hnojem?“ vyjádřil se na stránkách společnosti jeden ze zákazníků. Na Twitteru zareagovali například američtí farmáři z rodinného podniku Peterson Farmer Bros: „Jsme hrdí na to, že nosíme zablácené kalhoty, které jsem si nekoupili od firmy Nordstrom za $425!“

27.dubna 2017 v 18:11, příspěvek archivován: 29.dubna 2017 v 13:33

The Peterson Farm Bros are proud to wear #muddyjeans that weren't bought from @Nordstrom for $425! #realmuddyjeans @BeefFacts https://t.co/A1duC8vNgI

„Nordstrom prodává kalhoty s falešným blátem za $425 lidem, kteří nikdy nepracovali,“ zní dále z kritických komentářů na Twitteru. Jiný uživatel přirovnal džíny k prázdnému obalu od pizzy a další se děsí toho, s čím firma přijde příště.

26.dubna 2017 v 01:58, příspěvek archivován: 29.dubna 2017 v 13:42

#Nordstrom is selling more than just fake mud jeans. Their latest release is as bold as ever. https://t.co/H160hdq7FE

28.dubna 2017 v 19:27, příspěvek archivován: 29.dubna 2017 v 13:49

Nordstrom new line of pants https://t.co/uvt8Nx7xRJ

Ke kritice se přidal i americký herec Mike Rowe a moderátor pořadu „Dirty jobs“ (v překladu Špinavé práce, pozn. red.). Ten na svém Facebooku uvedl, že kalhoty sice „vypadají, jako by je nosil někdo, kdo tvrdě pracuje, ale ve skutečnosti je budou oblékat ti, kteří tak nečiní“. Tím narážel mimo jiné i na vysokou cenu, za kterou firma kalhoty prodává. „Své vlastní můžete mít za pouhých $450,“ uvedl v ironickém příspěvku herec. Falešnými skvrnami si podle něj bohatí lidé koupí iluzi „práce, úsilí a možná i selského rozumu“.

K posměchu se přidala i společnost Reebok. Ta na svých stránkách zveřejnila reklamu na „předem zpocené tričko“ (s totožnou cenou $425), které se ke kalhotám skvěle hodí. Tričko má na sobě „skvrny vytvořené zpocenými zaměstnanci“, které „vydrží navždy (pokud je nevyperete)“. Nutno podotknout, že produkt je v současnosti vyprodaný.

27.dubna 2017 v 01:38, příspěvek archivován: 29.dubna 2017 v 13:19

VIDEO: Crafted by hard work, our Authentic Sweat Shirt gives you that post-workout look & smell. Pairs well w/ #muddyjeans. https://t.co/jsMvrt4rlv https://t.co/7IknOtzYIR

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Crafted by hard work, our Authentic Sweat Shirt gives you that post-workout look & smell. Pairs well w/ #muddyjeans. https://t.co/jsMvrt4rlv https://t.co/7IknOtzYIR

Jak (ne)vyprat špínu?

Pokud by se někdo bál, že se tato „drahá špína“ časem vypere, může zůstat klidný. Zákaznický servis podle informací CNN ujišťuje, že pokud budou lidé postupovat dle instrukcí, bláto na kalhotách zůstane.

Kalhoty nejsou jediným produktem s motivy bláta, který firma PRPS nabízí. Na prodej je i džínová bunda, která stojí přes 11 000 korun. A když přidáte ještě Adidas boty za 4 a půl tisíce, máte perfektní „pracovní“ outfit.

29.dubna 2017 v 11:23, příspěvek archivován: 29.dubna 2017 v 13:10

'Muddy' men's jeans on sale for £330 at Nordstrom in US https://t.co/D89nNoniBl https://t.co/0TEZqmQjj0

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz