24. května 2010 10:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nevolte levici, dáme vám slevu, nabízejí před volbami firmy

volby do europarlamentu si někteří voliči osladili | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy volby do europarlamentu si někteří voliči osladili | foto: Michal KrumphanzlČTK

PRAHA Slevu na sportovní vybavení, vstupenky na koncert nebo pivo zdarma. To nabízejí firmy voličům, kteří odevzdají svůj volební lístek určený pro největší levicové strany. Další výhody jsou připraveny pro všechny, kteří půjdou volit. Společnosti z různých oborů se na učily využívat volby ve svém marketingu a zároveň dávají najevo politické sympatie.

Stejně jako před čtyřmi lety se začala i letos objevovat na tabulích hospod výzva: přineste svůj volební lístek stran ČSSD a KSČM, a dostanete pivo zdarma. Volební lístek ČSSD ovšem může být ekonomicky užitečný nejen pijanům, ale i sportovcům.

Kdo ho donese na jednu z kamenných prodejen firmy Mujsport.cz v Praze a Mostu, dostane při nákupu slevu 10 procent. "Cílem není přilákání davu nových zákazníků jako spíš inspirace pro další firmy," uvádí firma na internetové sociální síti Facebook.

Pro ty, kdo některou z takových marketingových akcí využijí, to neznamená žádné omezení v rozhodování u volební urny. I když se volební lístky rozesílají do poštovních schránek, všichni mají možnost vzít si lístky přímo u volební komise.

Další podrobnosti  si přečtěte v pondělním vydání deníku


Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…