31. března 2011 11:51 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

O2 aréna podala insolvenční návrh sama na sebe

Sazka arena - otevření stadionu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sazka arena - otevření stadionu | foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

PRAHA Představenstvo akciové společnosti BESTSPORT, která provozuje multifunkční halu v pražských Vysočanech (O2 arenu), dnes podalo vlastní insolvenční návrh na společnost.

Informoval o tom mluvčí Bestsportu (a zároveň i Sazky) Jan Tuna. Důvodem je aktuální situace Sazky, která je od úterý v úpadku. I po podání vlastního insolvenčního návrhu a následných krocích Bestsport podle Tuny dál plně pokračuje ve své činnosti a připravuje návrh na reorganizaci společnosti.

Z prohlášení KKCG

"Zdá se, že motivem takového vědomého poškozování firmy nynějším managementem má být společný zájem skupiny Penta-Hušák-Ulčák, jednající ve shodě, na převzetí sázkového byznysu Sazky společností Fortuna ovládané Pentou. Takovýto postup je v hrubém rozporu s insolvenčním zákonem i zákonem o ochraně hospodářské soutěže."

Tento krok je dáván do souvislosti s pokračujícím bojem šéfa Sazky Aleše Hušáka proti investorům z PPF a KKCG. Hušák se snaží získat co největší slovo ve věřitelském výboru, který dnes již Sazku de facto kontroluje. Společnost KKCG již včera v tiskové zprávě varovala před Hušákovými kroky.

"Společnost KKCG Structured Finance, která je jedním z největších věřitelů Sazky, konstatuje, že podle dostupných informací dochází ve společnosti Sazka v posledních dnech a hodinách k závažným rozhodnutím, která poškozují loterijní firmu a zejména její věřitele," uvedl mluvčí firmy Dan Plovajko.

Vše o kauze Sazka

Ten také upozornil, že vedení společnosti Sazka v čele s generálním ředitelem Alešem Hušákem podniká kroky, "jejichž cílem je zásadní a nevratné znehodnocení společnosti Sazka." Podle Plovajka na takové jednání již upozorňuje celá řada jejích zaměstnanců nejen na internetu, ale i v dopisech a emailech adresovaných věřitelům Sazky a médiím."

Sazka za arénu ručí
Hlavním majitelem Bestsportu je občanské sdružení Zelený ostrov, které vlastní akcionáři Sazky, tedy sportovní svazy. Mají v něm však podíly v jiném poměru, než drží v loterijní společnosti. Sama Sazka drží v Bestsportu 0,068 procenta.

Důvodem podání insolvenčního návrhu je to, že Sazka je jak ručitelem závazků Bestsportu, tak i jejím největším věřitelem v souvislosti s financováním nákladů na výstavbu O2 areny. Bestsport i nadále v plném rozsahu plní své závazky, které má vůči obchodním partnerům, klientům, divákům a promotérům, dodal Tuna.

"I po podání vlastního insolvenčního návrhu a následných krocích Bestsport dál plně pokračuje ve své činnosti, uskutečňuje se příprava všech akcí uvedených v programovém kalendáři O2 areny. Ve spolupráci s pořadateli se plánují další akce, které budou oznámeny v nejbližší době," sdělil Tuna.

Lidovky.cz
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Audioknížka o životě Jeana-Paula Belmonda, vyprávěná Jiřím Krampolem. Zcela zdarma

Belmondo Mých tisíc životů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jiří Krampol daboval Belmonda ve 28 filmech a jeho hlas je tak s tímto hercem téměř neoddělitelně spojen. Stylově tedy...

Premium

Červenobílý život na hraně. Čína se zlobí, Tvrdík i celá Slavie trnou

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Žádná legrace to není. Aspoň pro slávisty určitě ne. Sám prezident republiky naznačil, že do slavného fotbalového klubu...

Blogerka porodila do Karibského moře, maminky i lékaři šílí
Blogerka porodila do Karibského moře, maminky i lékaři šílí

Francouzská blogerka Audrey Coste, která od roku 2016 žije s rodinou na cestách a má více než čtvrt milionu sledujících, se stala potřetí matkou. Do vln Karibského moře porodila chlapce.