1. června 2016 10:10 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Albertu se v Česku nebývale dařilo. Loni jeho obchody vydělaly třikrát víc

Supermarket Albert (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Supermarket Albert (ilustrační foto). | foto: albert.cz

AMSTERDAM/PRAHA Nizozemská maloobchodní společnost Ahold v prvním čtvrtletí Majitel českých supermarketů Albert hospodařil v prvních třech měsících roku s provozním ziskem 449 milionů eur (12,1 miliardy korun), což představuje meziroční nárůst o patnáct procent. V Česku se zisk Aholdu ztrojnásobil na šest milionů eur (162,1 milionu korun).

Čtvrtletní zisk nizozemské společnosti překonal očekávání analytiků, kteří jej v anketě agentury Reuters v průměru odhadovali na 430 milionů eur.

Celkové tržby se zvýšily o čtyři procenta na 11,8 miliardy eur, v Česku pak jejich nárůst činil 2,5 procenta na 528 milionů eur.

Ahold se loni dohodl na spojení s belgickým konkurentem Delhaize. Sloučená skupina s názvem Ahold Delhaize bude čtvrtým největším maloobchodním řetězcem v Evropě. Ahold dnes potvrdil, že spojení by mělo být dokončeno v polovině letošního roku.

Ahold vstoupil na český trh v roce 1990. V současné době tam zaměstnává více než 17 500 lidí. Společnost Delhaize v minulosti na českém trhu provozovala supermarkety Delvita, v roce 2007 je ale prodala německé maloobchodní skupině REWE Group.

ČTK