15. března 2012 14:14 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Odchod bohatého 'slušňáka' z Goldmanu spustil vlnu vtipů

Goldman překvapil svět výnosy. Díky podvodům na klientech? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Goldman překvapil svět výnosy. Díky podvodům na klientech? | foto: Shutterstock

PRAHA Šokující upřímnost, s jakou zaútočil Greg Smith na svého bývalého chlebodárce, banku Goldman Sachs, vyvolala na humoristických webech vlnu dalších ironických rezignací.

Sám Smith je sice označován za "zásadového, soutěživého člověka s bytostným smyslem pro spravedlnost," nicméně to, že na tak dobře placené pozici v "toxické firmě" vydržel tolik let, moc skromně nepůsobí.

ČTĚTE VÍCE:

 Britský satirický web The Daily Mash zareagoval publikací rezignačního dopisu samotného Darth Vadera, který se už podle svých slov nedokáže v Imperiu cítit jako doma. "Práce v Impériu je v současnosti mnohem více o škrtech než o škrcení. To už nepovažuji za správné," píše klíčový "záporňák" legendárních Hvězdných válek ve svém dopise.

Ušetřeny nezůstaly ani další ikony byznysu jako Google či McDonald's."Když jsem tu začínal, byly všechny lednice narvány kokosovým mlékem. Teď v nich není nic jiného, než džus z agáve. O to už nestojím," napsal fiktivní zaměstnanec Googlu Bob Randolph.

"Kolik 'časově omezených nabídek' budeme muset ještě uvést než úplně ztratíme důvěru našich loajálních zákazníků?" ptá se v magazínu Slate další imaginární zaměstnanec, tentokrát z McDonald's.

Tiskové agentury však zároveň začaly zjišťovat, kdo je vlastně samotný Greg Smith. Agentura Reuters například vyzpovídala jeho bývalé učitele a spolupracovníky, aby vypracovala následující profil: "Zásadový a zároveň soutěživý člověk, jehož k odchodu z Goldman Sachs dohnal jeho bytostný smysl pro odlišování dobra a zla."

O tom však pochybuje komentátor finančního webu Minyanville.com Michael Comeau v ironickém textu s názvem "Proč se hlásÍm na pozici výkonného ředitele v Goldman Sachs".

"Dokážu držet jazyk za zuby," upozorňuje ve fiktivním motivačním dopise Comeau. "Pokud bych si například po dvanácti letech práce v Goldman Sachs vydělal miliony a miliony dolarů, nikdy bych na chování firmy k zákazníkům po svém odchodu neplival. Zvláště když plody tohoto chování plnily léta mé bankovní konto."

Lidovky.cz, nevJan Nevyhoštěný

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?