26. března 2010 13:26 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

OP Prostějov vzdal plán na svou záchranu, teď rozhodnou věřitelé

Obchod s oděvy OP Prostějov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obchod s oděvy OP Prostějov | foto: Reprofoto

PROSTĚJOV Vedení prostějovského Oděvního podniku (OP), který je od ledna v úpadku, se vzdalo práva na sestavení plánu reorganizace. Nesehnalo peníze na provoz. Reorganizaci, která by zabránila konkurzu a umožnila pokračovat ve výrobě, firmě začátkem března povolili věřitelé.

OP jim nyní navrhuje, aby plán reorganizace navrhli sami. Věřitelům podnik dluží zhruba 1,6 miliardy korun. ČTK to dnes sdělil mediální zástupce firmy Karel Samec.

OP Prostějov

Vedení prostějovského Oděvního podniku (OP), který je od ledna v úpadku, se vzdalo práva na sestavení plánu reorganizace. Nesehnalo peníze na provoz. Reorganizaci, která by zabránila konkurzu a umožnila pokračovat ve výrobě, firmě začátkem března povolili věřitelé.

Vedení firmy dnes svůj návrh doručilo Krajskému soudu v Brně. Současně ho žádá, aby zjistil stanovisko věřitelů, zda mají zájem reorganizační plán sami vytvořit. "Vedení podniku bude v případě zájemce z řad věřitelů plně součinné," stojí v prohlášení firmy.

V případě, že soud návrhu OP vyhoví, bude moci plán reorganizace sestavit kterýkoliv z věřitelů prostějovské firmy. Ten by poté měl být v základních rysech představen na příštím jednání věřitelů, které se uskuteční 26. dubna. Předběžný věřitelský výbor se nyní sejde v úterý 30. března a po jeho jednání by měly být zveřejněny další informace.

Výroba v podniku stále pokračuje a podle sdělení firmy byla jeho pracovníkům zaplacena mzda za měsíc únor. Zakázky má podnik zajištěny do konce dubna. Firma připravuje snížení počtu zaměstnanců. Těch má nyní asi 1900, z toho přes 300 na mateřské či rodičovské dovolené. Přesné údaje zveřejní během příštích dnů poté, co je schválí vedení podniku a také prozatímní věřitelský výbor.

ČTK
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Kdo létá, ničí planetu. Greta probouzí výčitky v mladé generaci

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Letadla vyšla z módy, zatěžují prý klima. Když měla mladá aktivistka Greta Thunberg mluvit v OSN, do Ameriky radši...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!