Čtvrtek 28. ledna 2021svátek má Otýlie 2 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Pap Oil odmítá platit pokutu za špatný benzin, je prý příliš vysoká

Čerpací stanice Pap Oil. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čerpací stanice Pap Oil. | foto: ČTK

PRAHA Společnost Pap Oil nesouhlasí s pokutou 1,4 milionu korun, kterou jí za prodej nekvalitního benzinu udělila Česká obchodní inspekce a zvažuje kroky, kterými by rozhodnutí zvrátila. Sankce je prý nepřiměřeně vysoká.

Síť čerpacích stanic Pap Oil v Česku provozuje společnost Slovnaft. "Vzhledem k tomu, že kvalita pohonných hmot je základní podmínkou úspěchu na trhu čerpacích stanic, odmítáme podezření na úmyslnou manipulaci s palivem. Benzin, jehož kvalitativní parametry nesplnily požadavky normy, nemohl poškodit vozidla našich zákazníků," uvedl mluvčí společnosti Anton Molnár.

"Ihned, jakmile se společnosti Pap Oil dozvěděla o nevyhovujícím výsledku kontroly, ukončila prodej tohoto paliva, na vlastní náklady ho z nádrže čerpací stanice odčerpala a nahradila novým. I proto trváme na tom, že výše sankce je nepřiměřeně vysoká a zvažujeme další kroky v této věci," doplnil Molnár.

ČTĚTE TAKÉ:

Inspekce v první instanci rozhodla v květnu o udělení pokuty ve výši 1,5 milionu korun. Společnost Pap Oil se proti pokutě odvolala a inspekce následně pokutu snížila o 100 tisíc korun.

Sankce ale i tak zůstává nejvyšší, jakou letos ČOI udělila za prodej nejakostních paliv. Pokud by Pap Oil chtěl napadnout i druhé rozhodnutí inspekce, musí se obrátit na správní soud.

Kontroly za kvalitní palivo

Čerpací stanice. Ilustrační foto.

Inspektoři odhalili u pumpy Pap Oil v Černošíně na Tachovsku nekvalitní benzin letos v únoru a opětovně v březnu. Benzin nevyhověl jakostním požadavkům v ukazatelích konec destilace a oktanové číslo.

ČOI provádí kontroly kvality pohonných hmot pravidelně. Podle zatím posledních dostupných údajů nevyhovělo v červenci jakostním požadavkům 3,6 procenta vzorků odebraných u českých pump. Letos nejhorší situace byla v dubnu, kdy kontrole nevyhovělo 4,8 procenta vzorků.

,

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

Zařiď to, nebo ti vypálím barák. Jak fungovala fotbalová chobotnice

Roman Berbr na mimořádné valné hromadě Fotbalové asociace ČR. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pro Náčelníka, jak mu přezdívají, bylo přichystáno pravé šampaňské, propiska s gravírovaným jménem Berbr, manžetové...

Tečka za čínskou érou. Skupina Lobkowicz řeší zavírání dalších pivovarů

Pivovar Klášter | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skupina Lobkowicz se zbavuje „těžkého nákladu“. V ohrožení jsou tři ze sedmi pivovarů. Kromě Uherského Brodu a Kláštera...

Splňte si novoroční předsevzetí: Přinášíme tipy na hubnoucí pomocníky
Splňte si novoroční předsevzetí: Přinášíme tipy na hubnoucí pomocníky

Nejlepší, do čeho můžete investovat, je vaše zdraví. Jestliže jste se rozhodli zapracovat v novém roce na své postavě, posílíte své zdraví a...