29. dubna 2014 10:29 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Po zprávě o možném prodeji Novy akcie prudce rostly. Jen krátce

Nová moderátorka TV Nova Emma Smetana. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nová moderátorka TV Nova Emma Smetana. |

PRAHA Akcie společnosti majitele tuzemské televize Nova – CME – od začátku obchodování na pražské burze výrazně posilují. Ráno činil nárůst až 11 procent, kolem 10:00 to bylo zhruba osm procent. Akcie tak reagují na informace o om, že o koupi mediální skupiny jednají miliardáři Petr Kellner a Pavel Tykač.

Analytik Ronald Schubert z Patrie Online ve výhledu před začátkem obchodování uvedl, že akcie CME mohou významně posílit, pokud se výše spekulace deníku MF DNES potvrdí. Web Patria Online ale také píše, že CME by podle nepotvrzených informací mohla zveřejnit výsledky hospodaření za letošní první kvartál.

PPF zájem popírá

Není to pravda: skupina PPF nejednala a nejedná o koupi CME/ TV Nova a tuto skutečnost redakci MF DNES oficiálně sdělila.

Zatahování jména PPF do publikování zavádějících informací, které mají kurzotvorný vliv na společnosti obchodované na burze, se budeme bránit.

CME vlastní kromě české Novy také televize v dalších pěti zemích. Finančníci si ale podle deníku chtějí nechat pouze Novu, ostatní trhy rozprodají. Kellner s Tykačem svůj zájem o CME oficiálně nepotvrdili.

Samotná Nova na prodej není, uvádí MF DNES. Pokud prý chce případný zájemce uspět, musí dát hlavnímu akcionáři CME, kterým je americká společnost Time Warner, nabídku na odkup celé skupiny.

Cena by se podle odhadů denku mohla vyšplhat na 1,5 až 1,7 miliardy dolarů, tedy 30 až 34 miliard korun. Případný nový vlastník by ale zaplatil reálně jen polovinu, protože zadlužení CME je asi 870 milionů dolarů. Kellnerovi a Tykačovi lidé se měli se zástupci Time Warner již několikrát sejít v Londýně.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!