Středa 1. dubna 2020svátek má Hugo 7 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Po zprávě o možném prodeji Novy akcie prudce rostly. Jen krátce

Nová moderátorka TV Nova Emma Smetana. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nová moderátorka TV Nova Emma Smetana. |

PRAHA Akcie společnosti majitele tuzemské televize Nova – CME – od začátku obchodování na pražské burze výrazně posilují. Ráno činil nárůst až 11 procent, kolem 10:00 to bylo zhruba osm procent. Akcie tak reagují na informace o om, že o koupi mediální skupiny jednají miliardáři Petr Kellner a Pavel Tykač.

Analytik Ronald Schubert z Patrie Online ve výhledu před začátkem obchodování uvedl, že akcie CME mohou významně posílit, pokud se výše spekulace deníku MF DNES potvrdí. Web Patria Online ale také píše, že CME by podle nepotvrzených informací mohla zveřejnit výsledky hospodaření za letošní první kvartál.

PPF zájem popírá

Není to pravda: skupina PPF nejednala a nejedná o koupi CME/ TV Nova a tuto skutečnost redakci MF DNES oficiálně sdělila.

Zatahování jména PPF do publikování zavádějících informací, které mají kurzotvorný vliv na společnosti obchodované na burze, se budeme bránit.

CME vlastní kromě české Novy také televize v dalších pěti zemích. Finančníci si ale podle deníku chtějí nechat pouze Novu, ostatní trhy rozprodají. Kellner s Tykačem svůj zájem o CME oficiálně nepotvrdili.

Samotná Nova na prodej není, uvádí MF DNES. Pokud prý chce případný zájemce uspět, musí dát hlavnímu akcionáři CME, kterým je americká společnost Time Warner, nabídku na odkup celé skupiny.

Cena by se podle odhadů denku mohla vyšplhat na 1,5 až 1,7 miliardy dolarů, tedy 30 až 34 miliard korun. Případný nový vlastník by ale zaplatil reálně jen polovinu, protože zadlužení CME je asi 870 milionů dolarů. Kellnerovi a Tykačovi lidé se měli se zástupci Time Warner již několikrát sejít v Londýně.

,
Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?
Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet organické kaše a mléka Kendamil. Ty jsou vyrobeny z kvalitního plnotučného mléka a obsahují důležité vitamíny a minerály, které děťátko potřebuje pro správný vývoj a růst. Jak v testu dopadly?