25. ledna 2011 19:43 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Podnikatel Vítek koupil za 290 milionů další dluhopisy Sazky

Sazka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sazka | foto: Reuters

PRAHA Podnikatel Radovan Vítek koupil v posledních dnech dluhopisy Sazky ve výši asi 12 milionů eur (zhruba 290 milionů korun) od UniCredit Bank. Vítek již kontroluje zhruba 25 procent dluhopisů Sazky.

Informuje o tom server Česká pozice. Vítek se k nákupu dluhopisů od UniCredit Bank odmítl vyjádřit. Stanovisko neposkytla ani banka. "Ke spekulaci o prodeji dluhopisů Sazky se nebudeme vyjadřovat," citoval server mluvčího banky Tomáše Pavlíka.

Podnikatel Radovan Vítek.

Radovan Vítek v minulém týdnu na Sazku podal insolvenční návrh. Dříve totiž skoupil pohledávky za Sazkou v hodnotě 1,5 miliardy korun. Sazka ale jeho pohledávky neuznává a tvrdí, že není v insolvenční situaci. Předseda představenstva a šéf Sazky Aleš Hušák uvedl, že loterijní firma se bude návrhu bránit všemi právními prostředky.

Co se Sazkou
Vítek míní, že Sazka se v insolvenční situaci nachází, protože je předlužená a její celkové závazky přesahují deset miliard korun. Vlastní jmění Sazky má podle Vítka zápornou hodnotu. Řešením je restrukturalizace firmy, při níž by Sazka vydala nové akcie v objemu deseti miliard korun.

Vítek počítá i s odstraněním nynějších akcionářů Sazky, kteří firmu podle něj do potíží přivedli. Sazka čelí problémům zejména kvůli vysokým splátkám za výstavbu pražské O2 areny držitelům dluhopisů. Firma vznikla v roce 1956, akciovou společností je od roku 1993. Akcionáři jsou občanská sdružení, působící v tělovýchově a sportu.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz