18. září 2012 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Poptávka po nejnovějším iPhonu láme rekordy

Nový iPhone5 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový iPhone5 | foto: ČTK

CUPERTINO Americká společnost Apple obdržela během prvních 24 hodin více než dva miliony objednávek na svůj nejnovější mobilní telefon iPhone 5. Oznámila to firma. Nová verze telefonu iPhone tak v rychlosti prodeje předstihla všechny své předchůdce.

Společnost upozornila, že poptávka přesahuje její nynější zásoby. Většina objednaných přístrojů sice bude dodána podle plánu v pátek, někteří zákazníci však telefony obdrží až v říjnu.

Za první den si iPhone objednalo přes milion lidí

"(Objednávky) rozdrtily předchozí rekord, který držel iPhone 4S. Reakce zákazníků na iPhone 5 je fenomenální," uvedl viceprezident společnosti Apple pro marketing Philip Schiller. Objednávky na iPhone 4S během prvních 24 hodin překročily milion kusů, připomněla agentura Reuters.

ČTĚTE TAKÉ:

Apple představil nový model minulý týden. Model má větší displej a je zároveň tenčí i lehčí než předchozí verze. Ve Spojených státech bude přístroj od pátku k dispozici v 356 obchodech. U nás by se novinka měla začít prodávat 28. září.

První iPhone se objevil před pěti lety

První iPhone se na trhu objevil v roce 2007. Záhy se stal "zlatým standardem" pro chytré mobilní telefony, jeho konkurentů však stále přibývá. V poslední době na trhu výrazně posilují telefony s operačním systémem Android, které iPhony v některých ohledech překonávají.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!