Neděle 19. ledna 2020svátek má Doubravka -1 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
15. dubna 2009 9:54 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

PPF bude vydávat regionální média

PPF je chce hledat novináře mezi seniory, ženami na mateřské či v lokálních zájmových spolcích | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy PPF je chce hledat novináře mezi seniory, ženami na mateřské či v lokálních zájmových spolcích | foto: Lidové noviny

PRAHA Finanční skupina PPF plánuje v červnu spustit v několika okresech republiky zpravodajství šířené internetem i na papíře. „Naše orientace bude hyperlokální. V případě tisku půjdeme do podstatně větší hloubky, do ještě větší regionalizace, než jaká je dnes na trhu patrná,“ říká Roman Gallo, ředitel pro mediální strategie PPF.

Pod názvem Naše adresa se budou prodávat tištěné týdeníky, v menších obcích zdarma rozdávat informační letáky. Na www.naseadresa. cz pak vzniknou portály pro každé z pokrývaných míst, zprávy i další místní informace se budou mimo jiné zanášet na interaktivní mapu oblasti. Distribuce bude probíhat i přes internetové sociální sítě, jako jsou Twitter či Facebook.

Obsah mají napůl vytvářet profesionální novináři (na úrovni okresů), napůl (v menších obcích) aktivní reprezentanti místních komunit, spolupracující externě a minimálně zpočátku zdarma. PPF je chce hledat mezi seniory, ženami na mateřské či v lokálních zájmových spolcích. „Ambicí je dát místním sociálním či zájmovým uskupením jednoduché nástroje, jimiž mohou lépe komunikovat,“ říká Gallo.

Vedle kanceláří v menších městech buduje PPF v centrech okresních měst veřejně přístupné prostory, kde se kromě přípravy zpráv bude také prodávat káva či vstupenky na místní akce.
Drobnější podnikatelé i místní byznys To vše má přinášet provize.

Další zisky má vytvářet atypická regionální inzerce na webu i v tisku, třeba ve formě slevových kuponů. „Přemýšlíme o drobnějších podnikatelích, lokálním byznysu, o využití jiných modelů a typů reklamy, než na kterých stojí existující či budou stát vznikající hráči na regionálním trhu,“ říká Gallo.

Můžeme utržit jednotky milionů korun

Na rozdíl od sítě deníků Vltava-Labe-Press či startujícího gratis týdeníku Sedmička vydavatelství Mladá fronta chce PPF malým živnostníkům umožnit přesnější, údajně levnější zásah menší části trhu. „Naším cílem v roce 2009 je primárně otestovat tento systém reklamy a médií, tento obchodní model. Pracujeme s konzervativními odhady, ale zároveň vycházíme z detailních průzkumů možných reklamních tržeb v regionech. Letos tak očekáváme, že můžeme utržit jednotky milionů korun,“ vysvětlil Roman Gallo.

Praxi z regionů chce PPF zužitkovat pro své pražské mediální školicí a výzkumné středisko. Vzniká na Pankráci a od května se zaměří právě na inovativní využití moderních publikačních postupů. PPF na něm spolupracuje se Světovou asociací novin či společností Google. „Naši adresu“ chce PPF platit i z výnosů střediska. Obě aktivity zaštiťuje dceřiná PPF Media a zpočátku se na nich bude podílet 80 až 90 lidí.

„Projekt realizujeme za nízkých provozních nákladů. V době dvojí krize tradičních médií - jednak jejich vlastní vůči novým formám šíření informací, jednak krize světové finanční - by měl ukázat, jak lze média dělat levněji a efektivněji. Investice tedy zůstanou v řádu desítek milionů korun,“ tvrdí Gallo.

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

„Když se něco naučíte rychle, váš mozek bude mít tendenci pamatovat si to... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...