13. července 2017 11:01 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

První dodavatel EET v insolvenci. Velkou část firem prý táhnou dolů plné sklady

ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační foto | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA Společnost E.E.T. One doplatila na silnou konkurenci na trhu a raději svým zákazníkům nabídla možnost přechodu ke konkurenci. Firma dluží přes dva miliony PR agentuře. Na skladě má nevyužité zboží za 37 milionů korun.

Společnost E.E.T. One zaslala během středy a čtvrtka svým zákazníkům e-mail, ve kterém popisovala negativní ekonomickou situaci firmy. „Dne 28. 6. 2017 byl na naši společnost podán návrh na insolvenci,“ stojí v prohlášení.

Firma proto svým zákazníkům zařídila přechod ke konkurenční a druhé nejúspěšnější firmě na trhu Dotykačka.cz. Podle e-mailu by spotřebitelé měli mít možnost používat stávající hardware, ale již se softwarem od Dotykačky. Její zástupci zprávu o přechodu zákazníků již potvrdili.

„Dnes těm lidem emailujeme, SMSkujeme, naši obchodní zástupci je budou kontaktovat. U koho to půjde, nahrajeme mu náš software a zachováme podmínky, jaké měli, případně jim dáme zvýhodněnou nabídku na náš hardware,“ řekl pro server iDnes.cz, který na krok společnosti upozornil, Michal Wantulok z Dotykačky.

Podle serveru firma dluží své PR agentuře přes dva miliony korun a další finanční závazky má i vůči svým zaměstnancům v hodnotě několik stovek tisíc korun a je prý pravděpodobné, že se budou další postupně přihlašovat ještě další dlužníci.

Firma loni skončila ve ztrátě 39 milionů korun, s naskladněnými zásobami pokladen v hodnotě 37 milionů a s půjčkami ve výši 98 milionů korun.

„Pravděpodobně se nebude jednat o jedinou firmu - problém je především se znehodnocujícími se zásobami, velká část firem má prostě stále více peněz na skladě než mezi klienty,“ uvedl pro iDnes.cz František Brož, mediální zástupce konkurenčních EET pokladen Storyous.

Lidovky.cz

Rodinný dům s velkým pozemkem
Rodinný dům s velkým pozemkem

Komenského, Kostelec nad Orlicí, okres Rychnov nad Kněžnou
3 990 000 Kč