17. července 2015 11:55 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Řecká banka koupí za jedno euro bulharské pobočky svého konkurenta

Euro mince ilustrace | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Euro mince ilustrace | foto: Shutterstock

ATÉNY Řecký finanční ústav Eurobank převezme od další řecké banky Alpha Bank její ztrátovou síť poboček v Bulharsku. Tvrdí to zdroje agentury Reuters, podle bude kupní cena stanovena jedno euro. Správní rady obou bank se sejdou v pátek, aby dohodu dokončily.

Řecké banky jsou už skoro tři týdny zavřené a země jedná se svými zahraničními věřiteli o třetím záchranném programu. Banky mají problémy s likviditou a připravují se na výraznou reorganizaci, jejíž součástí budou fúze, ale i zavírání bank.

V rámci dřívější dohody o finanční pomoci řecké banky slíbily restrukturalizaci své činnosti, prodej majetku na Balkáně a zaměření na domácí operace. V Bulharsku řecké banky stále vlastní více než pětinu bankovních aktiv.

„Odkup se uskuteční za nominální hodnotu jedno euro,“ cituje Reuters jednoho z bankéřů v ústavu Eurobank. „Správní rady obou bank se setkají pozdě odpoledne, aby dohodu dokončily,“ dodal.

Eurobank má v Bulharsku dceřinou společnost Postbank, zatímco Alpha Bank provozuje v Bulharsku síť poboček, kterou řídí z Atén.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!