4. července 2017 5:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Řecko? Téměř vyprodáno. Problém je sehnat zájezd i do Bulharska či Itálie

Rybářská loď na ostrově Kréta. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rybářská loď na ostrově Kréta. | foto: Shutterstock

PRAHA Když se tři rodiny domluví, že spolu vyrazí k moři do Řecka, budou mít velký problém nějaký zájezd vůbec sehnat. Letenky a hotely jsou pro tamní ostrovy i pevninu v podstatě vyprodané, cestovní kanceláře hovoří o jednotkách pobytů, které v nabídkách zbývají. I proto mají větší skupiny pravděpodobně smůlu. Podobná situace je ve Španělsku, Bulharsku nebo jižní Itálii.

Letošní sezonu by šlo směle nazvat zlatým rokem cestovních kanceláří. Lidé podobně jako loni vyhledávají klidné destinace, kde jim nehrozí nebezpečí od teroristů. Podle nedávného průzkumu průzkumu Europ Assistance Holiday Barometr 2017 se dvě třetiny Čechů rozhodují právě podle tohoto klíče.

Rozdíl oproti loňsku je v tom, že poptávka naladěná na relativně bezpečné země je ještě o hodně vyšší než loni. Turecko nebo Tunisko se na trhu pomalu začínají probouzet také, ale jejich čas přijde hlavně v období last minute, kde letos naopak budou téměř zcela chybět letošní premianti Španělsko, Itálie, Bulharsko a hlavně Řecko.

„Zájem o tuto zemi je letos skutečně enormní, oproti loňsku roste o více než padesát procent. Volná místa mizí velmi rychle,“ popisuje Jan Bezděk, mluvčí cestovní kanceláře Fischer. U ní tvoří cesty do Řecka zhruba třetinu leteckých zájezdů, které letos prodala. Průměrný pobyt tam Fischer nabízí za osmnáct tisíc korun.

Michal Pavec

Autor

Michal Pavecmichal.pavec@lidovky.czČlánky

INSPIRACE NA VÁNOCE: Vánoční cukroví letos o  něco zdravěji
INSPIRACE NA VÁNOCE: Vánoční cukroví letos o něco zdravěji

Brzy tu máme první adventní neděli, a tak je načase začít sbírat recepty na vánoční cukroví. Z čeho tahle tradice vznikla a jak si letos sváteční dobrůtky připravit o něco zdravěji?