26. května 2019 15:45 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Konkurenti Renault a Fiat Chrysler mají jednat o ‚sblížení‘. Může skončit fúzí

Renault (ilustrační snímek). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Renault (ilustrační snímek). | foto: pixabay.com

PAŘÍŽ Automobilky Renault a Fiat Chrysler se chystají oznámit, že studují možnost spojit své síly v alianci, která by mohla vyústit až ve fúzi obou skupin. Uvedla to v neděli agentura AFP s odvoláním na tři nejmenované zdroje, blízké celé záležitosti. O věci má v pondělí ráno jednat vedení francouzské automobilky.

„Připravuje se oznámení, které vyjde v příštích hodinách, možná zítra (v pondělí) ráno než otevře burza,“ uvedl jeden ze zmíněných zdrojů za podmínky anonymity. Chystané komuniké má uvést, že obě skupiny „prozkoumají možnost sblížení“. Cílem má být podle zdroje dosažení „fúze“.

Tržní kapitalizace až 852 miliard

Agentura Reuters s odvoláním na své nejmenované zdroje uvedla, že Fiat Chrysler zřejmě v pondělí ohlásí, že jedná o možném sepětí se svým konkurentem Renaultem. Oznámení by mohlo poskytnout i některé konkrétní, třebaže počáteční detaily, uvedl jeden ze zdrojů. Dodal však, že situace zůstává „proměnlivá“.

Tlak na spolupráci výrobců automobilů zvyšuje potřeba elektrifikace, investic do technologií pro propojená a autonomní vozidla a také zpřísnění emisních předpisů.

Společnosti Fiat Chrysler a Renault by společně mohly získat tržní kapitalizaci na úrovni 33 miliard eur (asi 852 miliard korun).

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz