23. května 2018 11:08 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Ruská Sberbank chce omezit své aktivity v Evropě

Sberbank hodlá omezit aktivity v Evropě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sberbank hodlá omezit aktivity v Evropě. | foto: Quka / Shutterstock.comShutterstock

MOSKVA Největší ruská banka Sberbank hodlá omezit své aktivity v Evropě. Podle agentury Reuters to ve středu prohlásil její generální ředitel German Gref. Sberbank působí také v České republice a v minulých dnech se dohodla na prodeji turecké divize Denizbank.

V úterý Sberbank oznámila, že tureckou Denizbank prodá firmě NBD ze Spojených arabských emirátů. Podle Grefa by k tomuto prodeji nepřikročila, kdyby západní země neuvalily na Rusko sankce.

Gref rovněž uvedl, že prodej Denizbank bude dokončen ve druhé polovině letošního roku. NBD za převzetí tureckého podniku zaplatí asi 3,2 miliardy dolarů (70 miliard korun).

Sberbank CZ, do února 2013 Volksbank CZ, působí na českém trhu od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost. Jejím většinovým vlastníkem je Sberbank Europe AG se sídlem ve Vídni.

Sberbank CZ v prvním čtvrtletí meziročně zvýšila zisk o více než 73 procent na 96,2 milionů korun. K růstu přispěly hlavně rekordní objemy půjček a hypoték a pozitivní vývoj opravných položek na úvěrové portfolio.

ČTK
M. Veselý 287 Najme Tvrdíka? 17:27 23.5.2018

PORADÍME: Jak vybrat zimní boty pro děti?
PORADÍME: Jak vybrat zimní boty pro děti?

Zima pomalu, ale jistě klepe na dveře, a proto je nejvyšší čas myslet na zimní obutí vašeho dítěte. Dětská nožka roste rychlostí blesku, a tak se každoročnímu nákupu sezónní obuvi nevyhnete.