14. května 2014 11:43 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Samsung odškodní dělníky, kteří ve výrobě dostali rakovinu

Čínská dělnice (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čínská dělnice (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

SOUL Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung Electronics se omluvil dělníkům, kteří tvrdili, že v důsledku své práce ve firemních továrnách na výrobu počítačových čipů onemocněli rakovinou a jinými chorobami. Společnost se dosud omluvit odmítala. Vedení firmy nyní slibuje odškodnění, informoval zpravodajský server BBC.

Agentura AP napsala, že poslankyně Sim Sang-čung z korejské opoziční strany apelovala na vládu a na Samsung, aby se omluvily 243 dělníkům z výroby polovodičů, u kterých se objevily rakovinné nádory. Někteří na ně zemřeli. Samsung tlaku na omluvu odolával několik posledních let. Kwon O-hjon z představenstva firmy uvedl, že společnost dělníky a jejich rodiny odškodní.

ČTĚTE TAKÉ

Společnost se také obrátila s nabídkou spolupráce na vládní agenturu pro řešení kompenzací, a to v souvislosti se spory, podle kterých tato agentura odmítala dělníkům vyplatit náhrady. Kwon dnes podle AP poznamenal, že Samsung do těchto právních pří nebude dál zatažen.

Lidovky.cz, ČTK