10. října 2016 9:50 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Samsung přiznal další problémy s Galaxy Note 7. Vznítil se na palubě letadla

Samsung Galaxy Note 7 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Samsung Galaxy Note 7 | foto: ČTK

SOUL Jihokorejská společnost Samsung Electronics v pondělí připustila další problémy se svými nejnovějšími chytrými telefony Galaxy Note 7, nepotvrdila však zprávy, podle nichž přerušila jejich výrobu. Jde o pokračování obrovských potíží s bateriemi, kvůli nimž největší světový výrobce chytrých telefonů v září přerušil prodej těchto produktů v řadě zemí světa.

Samsung pouze sdělil, že „upravuje produkci a objemy dodávek“, aby zajistil jejich bezpečnost po zprávách, že problém s přehříváním baterií mají i nové verze Note 7.

Samsung uvedl, že výrobní harmonogram pro Note 7 byl „dočasně upraven“. To umožní podniknout další kroky k zajištění jejich kvality a bezpečnosti, sdělila firma podle agentury AP.

Jihokorejská média a zdroje agentury Reuters předtím uvedly, že Samsung se rozhodl pozastavit produkci nových telefonů v dohodě s čínskými a americkými úřady.

Učinil tak poté, co američtí mobilní operátoři AT&T a T-Mobile USA v neděli večer oznámili, že přestávají prodávat přístroje Note 7 a vyměňovat zákazníkům jejich starší verze za nové.

Operátoři tím reagovali na zprávy o vznícení už vyměněných přístrojů, jejichž baterie měly být podle Samsungu bezpečné.

Samsung Galaxy Note 7
Samsung Galaxy S7 edge

Potíže s bateriemi jsou dosud největším problémem Samsungu a mohou být pro společnost vysoce nákladné. Vadné baterie mohou být nebezpečné i pro majitele přístrojů a jejich okolí. Akcie Samsungu na burze v Soulu po zprávách klesly o 3,5 procenta.

Některá hlášení o vznícení nových typů Note 7 přišla od cestujících v letadlech. Velké letecké společnosti a některé letištní úřady proto už vyzvaly cestující, aby přestali tyto telefony používat na palubách.

Samsung počátkem září oznámil, že kvůli přehřívání baterií a nebezpečí vznícení stahuje 2,5 milionu telefonů Note 7 z deseti trhů, včetně jihokorejského a amerického. Zákazníkům nabídl finanční kompenzaci či výměnu za telefon s jinou baterií. Analytici dosud odhadovali, že náklady na stažení a výměnu baterií dosáhnou 1,8 miliardy USD (43,5 miliardy korun).

ČTK