27. června 2013 11:31 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sazka Komárkovi vynáší. KKCG vydělala téměř 5 miliard

Karel Komárek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Komárek. | foto: Lidové noviny

PRAHA Finanční a investiční skupina KKCG miliardáře Karla Komárka loni vykázala konsolidovaný čistý zisk 4,9 miliardy korun (191 milionů eur). Na výši zisku se nejvíce podílela skupina MND (dříve Moravské naftové doly) a Sazka, která je hodnotou majetku druhou největší společností skupiny.

V roce 2010 měla skupina rekordní zisk 14,3 miliardy korun, předloňské výsledky nezveřejnila. Aktiva skupiny loni dosáhla 38,7 miliardy korun (1,5 miliardy eur), výnosy stouply meziročně o 45 procent na 12,3 miliardy korun (477 milionů eur).

"Nejvýznamnější vliv na výrazný nárůst aktiv mělo úspěšné dokončení akvizice loterijní společnosti Sazka. V sázkovém a zábavním průmyslu vidíme velký potenciál, což potvrzuje nedávno oznámený kapitálový vstup do řecké loterijní jedničky a jedné z největších evropských loterijních firem, společnosti OPAP," uvedl finanční ředitel KKCG Radek Dyntar.

Skupina KKCG se zaměřuje na oblasti ropy a zemního plynu, průmyslu a investic. Zaměstnává přes 1500 lidí. KKCG drží podíly ve více než 25 českých a zahraničních společnostech, mezi které patří skupina MND, Sazka, Vítkovice, skupina Intermos a cestovní skupina Fischer.

KKCG působí v šesti zemích světa - na Kypru, v České republice, Slovensku, Nizozemsku, Ruské federaci a Gruzii. Skupina na konci loňského roku koupila od PPF podnikatele Petra Kellnera poloviční podíl v Sazce za 209 milionů eur, v přepočtu 5,2 miliardy korun.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!