Sobota 27. února 2021svátek má Alexandr 1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sazka se zbavuje dluhu, nabízí investorům dluhopisy za 7,5 miliardy korun

Karel Komárek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Komárek | foto: KKCG

Praha  Česká loterijní společnost Sazka Group upíše dluhopisy za 300 milionů eur (přibližně 7,5 miliardy Kč.) Peníze chce použít na splacení dluhu a na úhradu poplatků a výdajů. Firma o tom informovala na svém webu.

Stoprocentním vlastníkem Sazka Group je skupina KKCG miliardáře Karla Komárka, která loni v létě odkoupila 25procentní podíl od společnosti EMMA Capital podnikatele Jiřího Šmejce.

Sedmileté dluhopisy Sazky budou mít výnos 3,875 procenta ročně. Nabídka cenných papírů je platná do 5. února.

Dluhopisy za 300 milionů eur vydala Sazka Group také loni v listopadu. Roční výnos byl 4,125 procenta a splatnost do roku 2024.

Sazka Group má stoprocentní podíl v české společnosti Sazka. Ta je nejstarší loterijní firmou v Česku s dominantním podílem na trhu loterijních her typu Sportky nebo Eurojackpotu.

Dále má Sazka Group 40procentní podíl v řecké firmě OPAP, italské společnosti LottoItalia (32,5 procenta) a nadpoloviční podíl v rakouské loterijní firmě Casinos Austria. Naopak podíl v chorvatské společnosti SuperSport (67 procent) přešel na skupinu EMMA Jiřího Šmejce.

Provozní zisk EBIDTA (před započtením úroků, daní a odpisů) Sazka Group se za devět měsíců loňského roku zvýšil téměř o pětinu na 430 milionů eur (10,9 miliardy Kč). Provozní zisk z číselných loterií vzrostl meziročně o 11 procent, ze sportovního sázení o 22 procent a z online her o 66 procent.

Jako když dostane padáka uklízečka, popisuje výpověď pilot obřího A380

David Hecl | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Řídil obří letoun, pivo v New Yorku a káva v Sydney pro něj byla všední věc. Výpověď přišla záludně, poslední den...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Exmanžel trenérky fitness: Sebevraždou ublížila dětem a zbavila se démonů

První slova zdrceného expartnera ke smrti Zuzany Drnek. Co za tím podle něj... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nad sebevraždou krásné trenérky fitness Zuzany Drnek se vznášejí otazníky. Zabila se kvůli rozvodu a sporům o děti,...