Pondělí 24. února 2020svátek má Matěj 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sazka se zbavuje dluhu, nabízí investorům dluhopisy za 7,5 miliardy korun

Karel Komárek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Komárek | foto: KKCG

Praha  Česká loterijní společnost Sazka Group upíše dluhopisy za 300 milionů eur (přibližně 7,5 miliardy Kč.) Peníze chce použít na splacení dluhu a na úhradu poplatků a výdajů. Firma o tom informovala na svém webu.

Stoprocentním vlastníkem Sazka Group je skupina KKCG miliardáře Karla Komárka, která loni v létě odkoupila 25procentní podíl od společnosti EMMA Capital podnikatele Jiřího Šmejce.

Sedmileté dluhopisy Sazky budou mít výnos 3,875 procenta ročně. Nabídka cenných papírů je platná do 5. února.

Dluhopisy za 300 milionů eur vydala Sazka Group také loni v listopadu. Roční výnos byl 4,125 procenta a splatnost do roku 2024.

Sazka Group má stoprocentní podíl v české společnosti Sazka. Ta je nejstarší loterijní firmou v Česku s dominantním podílem na trhu loterijních her typu Sportky nebo Eurojackpotu.

Dále má Sazka Group 40procentní podíl v řecké firmě OPAP, italské společnosti LottoItalia (32,5 procenta) a nadpoloviční podíl v rakouské loterijní firmě Casinos Austria. Naopak podíl v chorvatské společnosti SuperSport (67 procent) přešel na skupinu EMMA Jiřího Šmejce.

Provozní zisk EBIDTA (před započtením úroků, daní a odpisů) Sazka Group se za devět měsíců loňského roku zvýšil téměř o pětinu na 430 milionů eur (10,9 miliardy Kč). Provozní zisk z číselných loterií vzrostl meziročně o 11 procent, ze sportovního sázení o 22 procent a z online her o 66 procent.

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...