Středa 11. prosince 2019svátek má Dana -5 °C skoro jasno Předplatné LN
10. listopadu 2011 10:26 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sazka prodává nesmysly po Hušákovi. Včetně Lavičky neřesti

Lavička neřesti - kontroverzní socha, která stojí před budovou Sazky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lavička neřesti - kontroverzní socha, která stojí před budovou Sazky. |

PRAHA  Propouštění zaměstnanců, prodej zámku, pozemků, vozů Bentley i kontroverzní sochy. A k tomu růst tržeb a snižování nákladů. Takové jsou plány nového vedení Sazky.

Noví majitelé Sazky zahájili předvánoční úklid. Hlavní heslo: náklady osekat na minimum, maximalizovat výnosy a nepotřebných věcí a zaměstnanců se zbavit.

Náklady hodlá nové vedení loterijní firmy v čele s Kamilem Zieglerem omezit na všech frontách. První se týká personálních změn. Po týdnu, kdy Sazku získaly skupiny PPF a KKCG prostřednictvím jejich společného podniku Sázková kancelář, dostali výpověď první přebyteční zaměstnanci.

INFOGRAFIKA: Co všechno Hušák nakoupil

Huš

Jejich finální počet však bude podle Zieglera záviset na tom, jak se bude byznysu Sazky dařit. Už nyní však probíhají restrukturalizační změny a slučování jednotlivých úseků.

Kontroverzní Lavička neřesti

Lavička neřesti před budovou Sazky.

Kolemjdoucí na díle šokuje zejména odhalený genitál dívky a dále také samotná kompozice sousoší, která může při pohledu z pravé strany připomínat felaci.

Sazka si sousoší koupila ke svým pětačtyřicetinám od kanadské sochařky českého původu Ley Vivitové. Sochařka vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze a později emigrovala do Kanady.

Proslavila se mnoha odvážnými sochami lidí sedících na lavičkách. "I přes průvodní neúspěchy v Americe, které jsou nesrovnatelné s přijetím jejích soch zde v Praze, nepřestává být autorkou tak trochu skandální," napsal v roce 2004 deník MF Dnes.

Současně se pracuje i na hledání dalších úspor, například firma v tendrech hledá nové dodavatele. Další finance chce Sázková kancelář získat prodejem všeho, co nesouvisí s loterijním byznysem.

Sazka totiž v průběhu let prostřednictvím svých osmi dceřiných společností nakoupila řadu nemovitostí, které pro svůj byznys nepotřebuje. Těchto společností, popřípadě podílů v nich i pozemků a budov, které pod ně patří, se noví majitelé postupně zbaví.

Jen samotné nemovitosti mají podle údajů z insolvenčního rejstříku hodnotu zhruba miliardy korun. Je mezi nimi například zámek Rabštejn nad Střelou, nacházející se severně od Plzně. K němu patří i nedaleký rozlehlý klášter a dvůr Vranov s přilehlými pozemky. Dále jde o stahektarové pozemky u Trutnova a poblíž Rudné u Prahy.

Na prodej bude také kontroverzní socha Lavička neřesti, která už z prostranství před budovou Sazky zmizela, a dva luxusní vozy značky Bentley.

„Bližší podrobnosti k prodeji zatím nebudeme uvádět, aktuálně je přednější zvýšit tržby z loterijní činnosti,“ řekla LN členka představenstva Sázkové kanceláře Jana Studničková. Ke zvýšení tržeb má pomoct hlavně reklamní kampaň s tváří hokejisty Jaromíra Jágra, kterou včera firma spustila.

Prohlédněte si Hušákův autopark

Do konce roku do ní hodlá investovat 50 milionů Kč, v příštím roce prý investice významně překročí 100 milionů korun. To je ale podstatně méně, než kolik plánuje investovat konkurenční Fortuna do propagace hry Loto. Náklady Fortuny na marketingovou komunikaci budou do konce roku podle jejího mluvčího Petra Šraina asi pět milionů eur (zhruba 125 milionů korun).

Cílem nových majitelů Sazky je dosáhnout během 12 měsíců 85 procent průměrných tržeb z let 2009 a 2010. „Předpokládáme, že Sázková kancelář bude v příštích letech zisková, v provozní části bude v zisku již letos,“ řekl Ziegler.

Tržby Sazky z loterijní činnosti by měly do konce roku stoupnout na 85 až 90 milionů korun týdně a v příštím roce by měly převýšit 100 milionů korun týdně. Nyní činí 70 milionů Kč, a nedosahují tak ani poloviny úrovně z minulého roku.

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Pohlreich: My Češi jsme rasisti. Ukrajincům bychom měli líbat zadek

Zdeněk Pohlreich je známý šéfkuchař, jehož proslavila nejen jeho gastronomická... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po deseti letech odešel z pořadu, který z něj v padesáti letech udělal bez nadsázky superstar. Ačkoli radit méně...