16. prosince 2010 21:07, aktualizováno  21:25 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sazka se topí v dluzích, není schopna splácet

Ředitel Sazky Aleš Hušák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ředitel Sazky Aleš Hušák | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Loterijní společnost Sazka má opět vážné potíže se splácením svých miliardových dluhů. Její šéf Aleš Hušák proto jednal včera s věřiteli v Londýně. Dopředu však investorům a ČNB oznámil, že bude schopen uhradit do 12. ledna 2011 pouze jistinu dluhů ve výši 100 milionů korun. Nevyplatí jim větší část, a to úroky z těchto dluhů, které činí 225 milionů.

Hušák nedávno uvedl, že dluhy Sazky se aktuálně pohybují zhruba kolem pěti miliard korun. Vznikly při stavbě multifunkční arény v­pražských Vysočanech, kterou Sazka dokončila v roce 2004.

Definitivní závěr jednání v Londýně zatím nemá. "Na schůzce byly projednány úpravy ve splátkovém kalendáři dluhopisů. Návrhy vzešlé z jednání jsou předmětem některých podmínek a budou v nejbližším možném termínu předloženy oficiální valné hromadě držitelů dluhopisů," uvedl mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund. Společnost má však ještě další věřitele, kteří na splácení tlačí.

Další podrobnosti o dluzích  Sazky si přečtěte v pátečním vydání deníku

jušKamila Jušková

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz