Úterý 10. prosince 2019svátek má Julie 1 °C polojasno Předplatné LN
15. března 2011 9:58, aktualizováno  12:42 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sazka šokuje: nemá na výhry a chce skončit s provozováním loterií

Sazka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sazka | foto: Reuters

PRAHA Loterijní gigant Sazka údajně plánuje přerušit loterijní činnost. Podle návrhu, který obdržel ke schválení prozatímní insolvenční správce Josefa Cupka, chce Sazka dočasně zastavit svou hlavní činnost, tedy provozování číselných loterií. Generální ředitel Sazky Aleš Hušák dnes na valné hromadě odvrátil pokus o své odvolání.

Mimořádná valná hromada loterijní společnosti Sazky dnes neodvolala ředitele a šéfa představenstva firmy Aleše Hušáka z
jeho funkcí a zamítla návrh na změnu stanov, který by umožnil vstup
strategického investora do společnosti. Hušákovo setrvání ve funkci podle informací LN prosadil Český svaz tělesné výchovy. 

Čtěte více:

"Sazka mi dala včera návrh k dočasnému zastavení činnosti k vyjádření," řekl serveru iHNed.cz Josef Cupka.

Podle Cupky Sazka v dopisu přiznává, že nemá peníze na vyplacení jackpotu a dluží opět i mobilním operátorům. On sám podle serveru s návrhem nesouhlasí, protože by to znamenalo snížení hodnoty firmy a tím i přihlášených pohledávek.

Ředitel odboru státního dozoru nad sázkovými hrami a loteriemi ministerstva financí Karel Korynta do dotaz serveru Lidovky.cz uvedl, že tuto informaci slyšel pouze neoficiálně. "Žádnou takovou žádost jsme dosud nedostali, možné je však všechno." Dodal, že Sazka potřebuje pro své podnikání důvěru hráčů, která se těmito informacemi značně poškozuje.

Výherce peníze nedostal
Sazka včera zároveň nevyvrátila informace, že zatím nedokázala vyplatit 103,4 milionu korun výherci, nejvyššího jackpotu letošního roku. "Samotný výherce se na nás se stížností zatím neobrátil, takže je například možné, že se se Sazkou nějak dohodl," uvedl pro Lidovky.cz Korynta.

Pokud by se potvrdilo, že Sazka není schopná dostát svým závazkům vůči výhercům, hradily by se výhry z takzvané Jistoty. "To je obnos, který musí loterijní společnost ze zákona držet na svém účtu a nesmí s ním nijak nakládat," upozornil Korynta.

Rozhodne valná hromada
Mluvčí Sazky Jan Tuna zatím uvedl, že nyní nebude nic komentovat. "Vyjádření dáme až po skončení valné hromady." Ta začala v deset hodin a jejím hlavním bodem bude návrh na odvolání ředitele a šéfa představenstva firmy Aleše Hušáka ze všech funkcí, změnou stanov, která by umožnila vstup strategického partnera, a návrhy na změny v řízení Sazky.

Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vícenásobné matky nejsou divné. Jen se rozhodly mít víc dětí, než je běžné

velká rodina - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Průměrný počet narozených dětí na jednu matku v Česku sice vzrostl, pořád je však hluboko pod číslem dvě. My jsme našli...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!