10. června 2011 19:33 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sazka v neděli končí s videoterminály

Sazka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sazka | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Insolvenční správce loterijní společnosti Sazka Josef Cupka rozhodl ukončit v noci z neděle na pondělí provozování systému STARPORT.

Hry provozované prostřednictvím videoterminálů jsou dlouhodobě ztrátové a jejich původní projekt ztratil význam. Řekla to mluvčí Sazky Lenka Angelika Tichá. "K vypnutí terminálů dojde v neděli o půlnoci, kompletně budou terminály odpojeny o 24 hodin později," dodala Tichá.

Vše o kauze Sazka

Videoterminály jsou podobné běžným herním automatům a do provozu byly v rámci rozšíření portfólia loterijní společnosti Sazka zavedeny poté, co byla dokončena stavba arény. Z jejich zisku měly být financovány splátky úvěru. Stát však udělil licenci na provoz tohoto druhu terminálu několika dalším firmám a systém STARPORT tak nesplnil svůj účel a dlouhodobě generoval Sazce finanční ztráty. Jen za loňský rok šlo o 97 miliónů korun.

SAZKA V INSOLVENCI

Sazka je v konkurzu od minulého pondělí. Sazka se do insolvence a následně do konkurzu dostala kvůli problémům se splácením výstavby pražské haly O2 arena. Jejími akcionáři jsou občanská sdružení působící v tělovýchově a sportu.

Sazka podle mluvčí také doplatila poslední z Jackpotů, který ještě nebyl uhrazen. Jde o výhru ve výši 33,082.271 korun, kterou vyhrál výherce 11.3.2011 a po dohodě mu byla výhra vyplacena v několika splátkách, poslední odešla na jeho účet dnes. O této výhře dosud veřejnost nevěděla.

"Sazka tak již nemá jakékoli závazky vůči výhercům Jackpotů a zcela standardně vyplácí bez zpoždění nebo jakýchkoli komplikací všechny své výhry," uzavřela Tichá.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!