21. května 2012 19:45 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sázková firma Tipsport kupuje konkurenční Chance

Sázková kancelář Tipsport | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sázková kancelář Tipsport | foto: Alžběta Jungrová Lidové noviny

PRAHA Sázková společnost Tipsport, která je v Česku největším provozovatelem kurzových sázek na sportovní události, kupuje konkurenční firmu Chance. Informoval o tom časopis Forbes Česko.

Oficiálně má být transakce oznámena do konce měsíce, uvedl Forbes. Obchod ještě musí schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Tipsport i Chance vznikly v roce 1991. Tipsport nabízí sázky především na sportovní události, ale vypisuje kurzy i na politické či zábavní kulturní události a také na číselné hry. Od července 2010 nabízí číselnou loterii Tipšestka. Součástí Tipsportu jsou ještě sázkové společnosti v Polsku a na Slovensku. Tipsport loni v kamenných pobočkách a na internetu vybral od sázejících 8,4 miliardy korun, zatímco v roce 2010 firma vybrala kolem sedmi miliard korun.

Chance je společností s celostátní působností. Své služby nabízí ve více než 300 pobočkách rozmístěných jak ve velkých městech, tak i v lokálních střediscích, prostřednictvím internetu a Telechance. Vlastníkem Chance je investiční skupina Appian.

Vizitky sázkových společností Tipsport a Chance, které se dohodly na propojení:

Tipsport Společnost se specializuje na kurzové sázky, tedy na sázky především na sportovní výsledky. S podílem 40 až 45 procent je vedoucím hráčem na tomto trhu. Od července 2011 nabízí číselnou loterii Tipšestka, kterou rozběhla po problémech Sazky. Loni v ČR vybrala v kamenných pobočkách a v sázkách na internetu 8,4 miliardy korun, o rok dříve to bylo 6,38 miliardy korun.

Celkové příjmy firem skupiny Tipsport v roce 2010 činily 11,5 miliardy korun, z toho bylo 10,5 miliardy dosaženo v ČR, zbytek vytvořily pobočky Tipsportu na Slovensku a v Polsku. Firma vznikla v roce 1991, nyní má jen v ČR 980 poboček. Údaje o majitelích společnost nezveřejňuje.

Chance Sázková kancelář, která v žebříčku zaujímá pomyslné třetí místo za druhou Fortunou, byla založena v roce 1991. První pobočku otevřela v Ostravě. Nyní má společnost na 300 míst, také ona loni nabídla číselné hry. Podle dostupných údajů firma v roce 2010 přijala sázky za 1,5 miliardy korun. V uplynulých několika letech se ale sázková kancelář, kterou od roku 2007 vlastní investiční skupina Appian (podle odhadů tehdy zaplatila za Chanci 350 milionů korun), potýkala se ztrátami.

Lidovky.cz, ČTK