12. prosince 2014 12:15 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Šéf Korean Air se omluvil za dceru. Kvůli oříškům zpozdila letadlo

Stevardky ČSA zatím létají v uniformách OP Prostějov, to letušky Korean Air... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stevardky ČSA zatím létají v uniformách OP Prostějov, to letušky Korean Air... | foto: MAFRA – Michal Šula

SOUL Otec bývalé viceprezidentky letecké společnosti Korean Air se v pátek omluvil před novináři za chování své dcery. Heather Čoová ztropila povyk kvůli špatně naservírovaným oříškům a způsobila tím zpoždění letadla, v němž seděla.

Její otec Čo Jang-ho, který stojí v čele Korean Air, se omluvil poklonou a projevil politování, že dceru nevychoval lépe.

Čtyřicetiletou Heather rozhořčilo, když jí při startu letadla z newyorského letiště Johna F. Kennedyho personál nenabídl makadamové oříšky. Po urgenci je sice přinesli, ale ne na talířku, nýbrž v sáčku.

ČTĚTE TAKÉ:

Čoová si přála výměnu vedoucího palubní posádky, takže se letadlo muselo vrátit ze startovací dráhy k nástupní bráně. Incident se stal před týdnem a v úterý pak Čoová rezignovala.

Její otec dnes její chování označil za hloupé. „Je to moje chyba. Jako ředitel a jako její otec žádám veřejnost o odpuštění,“ sdělil Čo a dodal, že měl dceru vychovat lépe. Čoová si některé exekutivní funkce v letecké společnosti ponechala, avšak její otec prohlásil, že bude odvolána ze všech.

Poprvé od incidentu se na veřejnosti dnes objevila i Čoová, která se sešla se zástupci ministerstva dopravy. Zjišťují, zda bývalá viceprezidentka aerolinek svým chováním neohrozila bezpečnost letové dopravy. Na novináře se Čoová nepodívala, sklonila pouze hlavu a učinila krátké prohlášení, ale tak potichu, že v živém televizním vysílání nebylo srozumitelné.

Incident vyvolal nevoli nejen v Jižní Koreji. Jihokorejské sdělovací prostředky o ženě píší jako o princezně a mnozí Jihokorejci jsou toho názoru, že Čoová poškodila svým výstupem pověst celé země.

Lidovky.cz, ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz