12. ledna 2018 14:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Šéf Vodafonu ze soukromých důvodů končí. Nahradí ho manažer mířící na Maltu

Jiří Báča skončí v čele českého Vodafonu v pondělí 15. ledna. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Báča skončí v čele českého Vodafonu v pondělí 15. ledna. | foto: Vodafone

PRAHA V pondělí skončí po necelém roce Jiří Báča ve funkci generálního ředitele českého Vodafonu. Firma jeho odchod vysvětluje soukromými důvody.

Na jeho místa dočasně nastoupí Petr Dvořák, který měl ještě před pár dny namířeno na Maltu, kde se měl stát generálním ředitelem pro tuto zemi. Zdá se tedy, že český Vodafone musel řešit personální situaci ze dne na den, protože Dvořákův přesun na Maltu oznámila v pondělí.

„Do doby, než Vodafone oznámí nového generálního ředitele, bude dočasným vedením firmy pověřený Petr Dvořák, současný viceprezident pro nefiremní zákazníky. Jeho odchod do pozice CEO Vodafonu Malta se proto prozatím odkládá,“ stojí ve firemním prohlášení.

Současný šéf Jiří Báča končí podle společnosti „ze soukromých důvodů“, další podrobnosti neuvádí.

Do Vodafonu nastoupil v březnu 2013. „Od té doby se zásadním způsobem podílel na návratu tržeb k růstu, sehrál zásadní roli ve vývoji a rozšiřování zákaznické péče a distribuce, a také dovedl firmu na špičku v oblasti zákaznické zkušenosti,“ píše Vodafone ve svém prohlášení.

Lidovky.cz