7. ledna 2016 9:43 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Lukačovič plně ovládl portál Seznam, koupil podíly zahraničních akcionářů

Seznam.cz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Seznam.cz | foto: Lidovky.cz

PRAHA Největší tuzemských internetový portál Seznam.cz odkoupil od fondů Tiger Holding Four a Miura International jejich třicetiprocentní podíl. Firma tak po patnácti letech přestala mít zahraniční minoritní akcionáře. Cena transakcí nebyla zveřejněna.

Dohoda o prodeji byla podepsána na středeční mimořádné valné hromadě poté, co oba investoři odkup podílů nabídli.

„Tento krok je dalším milníkem v historii Seznamu. Zatímco v roce 2000 přinesl prodej minoritního podílu peníze na zrychlení technologického rozvoje, patnáct let poté ukazuje jeho zpětným odkupem Seznam.cz svoji sílu, stabilitu a nezávislost,“ uvedl generální ředitel Seznamu Pavel Zima.

Seznam.cz

  • V polovině loňského roku Seznam.cz evidoval 6,8 milionu uživatelů. Firma v roce 2014 zvýšila tržby o 7,5 procenta na 3,13 miliardy korun.
  • Zisk před zdaněním se zvýšil z předchozích 930 milionů na 1,14 miliardy Kč.

Společnosti Tiger Holding Four a Miura International vlastnily třicetiprocentní podíl ve společnosti Seznam.cz od roku 2007. Koupily jej od investiční skupiny Lycos Europe, která fúzovala se švédskou Spray Ventures, původním investorem z roku 2000.

Majoritním akcionářem Seznamu je společnost Helifreak, jejímž majitelem je zakladatel portálu Ivo Lukačovič. Zbylých 30 procent nyní vlastní přímo Seznam.cz.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!