Neděle 15. prosince 2019svátek má Radana, Radan 2 °C občasný déšť Předplatné LN
21. srpna 2012 13:23 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Siemens chystá masivní propouštění. Dotkne se i Česka?

Propouštěným zaměstnancům Siemens vyplatil nadstandardní odstupné ve výši 16 platů.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Propouštěným zaměstnancům Siemens vyplatil nadstandardní odstupné ve výši 16 platů. | foto: ČMKOS

FRANKFURT NAD MOHANEM Německý strojírenský konglomerát Siemens jedná o zrušení tisíců pracovních míst. Reaguje tak na slabé ekonomické podmínky, a to zejména v Evropě. Informoval o tom německý list Börsen-Zeitung. Siemens zaměstnává přes 400 000 lidí, jen v Česku pro něj pracuje 10,5 tisíce lidí.

Interní jednání o snižování počtu zaměstnanců jsou podle listu v raném stadiu a rozhodnutí by mohlo padnout v říjnu či listopadu. Generální ředitel podniku Peter Löscher již minulý měsíc uvedl, že firma bude muset snížit náklady a zeštíhlit své aktivity.

ČTĚTE TAKÉ:

Prudký pokles zakázek

Siemens v posledním čtvrtletí vykázal nárůst provozního zisku o téměř 60 procent na 1,8 miliardy eur (45 miliard korun). Firma však zaznamenala prudký pokles nových zakázek, které jsou indikátorem budoucího vývoje tržeb. Její zákazníci totiž odkládají investice v důsledku dluhové krize v eurozóně, napsala agentura Reuters.

Zda se propouštění dotkne i českých poboček Siemens, zatím není jasné. "Tato informace se netýká české skupiny Siemens, ale mateřského koncernu Siemens AG. Proto to nemohu komentovat," řekl serveru Lidovky.cz mluvčí Siemens v Česku Pavel Kaidl.

Strojírenský gigant Siemens

Siemens je největším strojírenským konglomerátem v Evropě a vzhledem ke svému rozsáhlému záběru od turbin a rychlovlaků přes průmyslové roboty po osvětlovací techniku je považován za indikátor vývoje celé německé ekonomiky. V České republice firma působí na 22 místech a zaměstnává přes 10 500 lidí.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...