30. října 2009 17:02 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Siemens propustil všechny zaměstnance v Praze, do kapsy dostali 16 platů

Propouštěným zaměstnancům Siemens vyplatil nadstandardní odstupné ve výši 16 platů.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Propouštěným zaměstnancům Siemens vyplatil nadstandardní odstupné ve výši 16 platů. | foto: ČMKOS

PRAHA Společnost Siemens Kolejová vozidla již z rušeného závodu v Praze na Zličíně propustila všech zhruba 1000 zaměstnanců. Nyní vyjednává s několika potenciálními zájemci o koupi areálu.

V areálu podle Sedláčka zůstal jen personál, který bude komplex udržovat do doby jeho prodeje. "Samozřejmě je v našem zájmu, abychom to prodali co nejdříve," uvedl. Počet zájemců neupřesnil. Firma již dříve uvedla, že se bude snažit najít kupce, který by pokračoval v průmyslové výrobě.

Siemens se rozhodl skončit s výrobou kolejových vozidel v Česku loni kvůli nadbytečným kapacitám v celé Evropě. Ve zličínské továrně se vyráběly například vagony pro metro, tramvaje nebo vybavení pro švýcarské dráhy.

Propouštěným zaměstnancům firma vyplatila nadstandardní odstupné ve výši 16 platů. Dohodě s odbory předcházely protesty, které vyvrcholily přerušováním výroby.´Siemens měl od loňského července kvůli nadbytečnosti propustit po celém světě kolem 17.000 lidí.

ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)