3. září 2018 15:58 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Síť prodejen Žabka chce otevřít každý rok až 10 obchodů, expanduje i mimo Prahu

Logo maloobchodní sítě Žabka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo maloobchodní sítě Žabka | foto: Reprofoto

PRAHA Síť prodejen s potravinami Žabka plánuje otvírat v ČR každý rok čtyři až deset nových obchodů. Žabka dnes otevřela prodejnu v Řevnicích u Prahy a do konce roku otevře minimálně další dvě nové prodejny. V tiskové zprávě to uvedla společnost Tesco, která obchody vlastní.

„Záleží však na vhodných lokalitách. Chceme otvírat nové obchody jen tam, kde to dává smysl a zákazníci to ocení,“ uvedl generální manažer obchodní sítě Žabka Radim Lunda.

V současnosti provozuje obchodní síť Žabka 99 prodejen. „Formát malého kompaktního obchodu s širokou nabídkou služeb je v současnosti velmi žádaný, a to jak ze strany zákazníků, tak ze strany nových franšízantů,“ dodal Lunda.

Tržby Žabky stouply ve finančním roce 2017/2018, který skončil letos v březnu, o desetinu na 1,269 miliardy Kč. Žabka, která prošla v posledních letech restrukturalizací, již dříve uvedla, že chce expandovat i mimo Prahu, hlavně do větších měst ve vzdálenosti do 100 kilometrů od hlavního města.

Obchody Žabka jsou součástí skupiny Tesco. Síť zahrnuje menší obchody s delší otevírací dobou, zejména v Praze a středních Čechách. Většina prodejen je provozována formou franšíz.

Maloobchodní řetězec Žabka vznikl v Polsku. Téměř 2000 menších městských obchodů pro rychlé nákupy zde koupila investiční skupina Penta i se značkou v roce 2007 a rozšířila je do Česka. První samoobsluhu otevřela Žabka v ČR v dubnu 2008. Tesco od Penty koupilo zhruba 130 malých obchodů Žabka a Koruna na přelomu let 2010 a 2011.

ČTK