3. února 2015 10:07 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Škoda Auto ukázala interiér nového Superbu. Myslí si na vyšší třídy

Interiér nové verze Škody Superb. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Interiér nové verze Škody Superb. | foto: Škoda Auto

MLADÁ BOLESLAV Škoda Auto v úterý zveřejnila první fotografii interiéru nové generace své vlajkové lodi Superb. Světovou premiéru bude mít vůz 17. února v pražském Fóru Karlín, výstavní pak na autosalonu v Ženevě na začátku března.

Zvětšený prostor v interiéru třetí generace Superbu je podle zástupců Škody srovnatelný s vozy vyšších tříd. Nová Škoda má navíc do střední třídy přinést kvalitní zpracování, materiály a technická řešení dosud obvyklá jen v prémiovém segmentu.

Orientaci na budoucí designový jazyk naznačila značka již studií VisionC na loňském autosalonu v Ženevě.

Interiér nové verze Škody Superb.
Interiér nové verze Škody Superb.

Nový Superb vyjede ve dvou karosářských provedeních. Na konci prvního pololetí se objeví liftback, na podzim pak kombi. Vyrábět se bude ve východočeských Kvasinách.

Při příležitosti slavnostního odhalení vozu přednese Česká filharmonie v čele s šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem ve světové premiéře symfonii „Superb“ komponovanou speciálně pro tento večer.

Škoda loni prodala 91 100 vozů Superb, což znamená meziroční pokles o 3,5 procenta.

ČTĚTE TAKÉ:

Lidovky.cz, ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.